Tag: unreal engine

Ky remake i Need For Speed Underground 2 duket fantastik
Kemi shumë lojëra të cilat do të dëshironim t’i shikonim remake ose të paktën remastered dhe ndër to janë sigurisht edhe lojërat Need For Speed. Dhe një remake i Need For Speed Underground 2 i bërë nga fansat duket fantastik.…
Kjo demo e Unreal Engine 5 është pothuajse e padallueshme nga realiteti
Tani që Unreal Engine 5 ka qenë i hapur për disa muaj, ne me të vërtetë po fillojmë të hedhim një vështrim në disa nga gjërat vërtet të pabesueshme që ngadalë po bëhen të afta në lojërat e gjeneratës tjetër.…
PES 2022 mund të vijë falas
ES 2022 është duke kaluar në Unreal Engine përpara fillimit të tij të ardhshëm në PS5 dhe Xbox Series X dhe sipas një burimi të fortë, Konami po shikon të bëjë elementë të tij të lirë për të luajtur gjithashtu.…
Tashmë Epic iu mundëson “të krijoni” njerëz
Teknologjia ka avancuar shumë gjatë viteve të fundit dhe ka bërë që shumë gjëra të ndryshojnë. Së fundmi Epic ka sjellë një tool në Unreal Engine e cila iu lejon njerëzve që të krijojnë në një kohë të shkurtër modele…
Apple vs Epic: Unreal Engine shpëtoi por Fortnite nuk do të kthehet në iOS
Avokatët që po përfaqësojnë Apple dhe Epic Games dolën përpara një gjykatësi në Zoom ditën e hënë për të sqaruar konfliktin më të madh të padinë e tyre: Heqja e statusit të zhvilluesit të Epic në App Store, që do…
Epic thotë se Apple po mban peng Unreal Engine
"Apple është duke kërcënuar një ekosistem të tërë zhvilluesish si reagim ndaj padisë së ngritur prej Fortnite," është shprehur Epic ditën e dielë. Kjo lëvizje fokusohet në suportin e iOS për Unreal Engine, që Apple ka kërcënuar ta heqë si…
Apple mund të heqë plotësisht Unreal Engine në Mac dhe iOS
PUBG Mobile mund të bjerë viktimë e luftës midis Apple dhe Epic Games Pas heqjes së Fortnite nga App Store, duket se Apple do të marrë një tjetër masë ndaj Epic, duke i hequr atyre aksesin ndaj platformave të zhvilluesëve…
PES 2021 merr një datë lëshimi në shtator
Kohami kohët e fundit njoftoi se po i afrohej këstit të rradhës në Pro Evolution Soccer këtë vit. PES 2021 do të jetë një 'update sezonal' sesa një lojë e re e plotë, dhe sot zbulohet se çfarë do të…
Gjithçka që duhet të dini për Unreal Engine 5
Unreal Engine 5, teknologjia që ka për të ndryshuar mënyrën e zhvillimit të lojërave. Ndryshimet e vazhdueshme në teknologji kanë sjellë përmirësime të mëdha në gaming. Një ndër ndryshimet që pritet të sjell një ndryshim të madh është Unreal Engine…
Epic Games blen studion pas animacioneve të fytyrës të God of War dhe Spider-Man
Epic Games, studioja pas Fortnite dhe Unreal Engine ka marrë nën pronësinë e saj Cubic Motion, një studio e specializuar në teknologjinë e animimeve të shprehisë së fytyrës. Cubic Motion ka krijuar mënyra që i lejojnë zhvilluesit e videolojërave dhe…