Tag: unreal engine 4

Ky remake i Need For Speed Underground 2 duket fantastik
Kemi shumë lojëra të cilat do të dëshironim t’i shikonim remake ose të paktën remastered dhe ndër to janë sigurisht edhe lojërat Need For Speed. Dhe një remake i Need For Speed Underground 2 i bërë nga fansat duket fantastik.…
Kështu duket Among Us në Unreal Engine 4 me ray tracing
Nuk ka këmbë njeriu që nuk ka dëgjuar për Among Us deri në këtë pikë. Loja e Innersloth është bërë jashtëzakonisht shumë popullore së fundmi, me 1.5 milionë lojtarë që e luajnë njëheresh në Steam. Natyrshëm me gjithë këtë famë…
Ky ray tracing mod e bën Unreal Engine 4 të duket si Unreal Engine 5
Ne e dimë që Massihancer është mjaft i njohur për mods-at e tij grafikë. Tani, ata kanë shtuar "SSRT G.I. reflections, A.O. colour grading, dhe VFX tek demot e para të teknologjisë UE4”, duke shtuar teknologjinë grafike të gjeneratës aktuale…
Ninja shpjegon se si ‘engine’ i ri i fizikave do të ndryshojë Fortnite
"Loja do të bëhet 'reset' komplet" Superstari i Fortnite, Tyler ‘Ninja’ Blevins ka reaguar ndaj postimit më të fundit të Epic Games në lidhje me Chapter 2 Season 2, duke shprehur shqetësimin për të ardhmen e lojës për shkak të…
Epic Games demonstronë nje mostër foto-realistike i një karakteri për Unreal Engine 4
Traileri i Epic Games tregon se si Unreal Engine 4 sjellë foto-realizëm në lojërat e saj Epic Games ka ofruar një mostër te foto-realistike të Unreal Engine 4 së bashku me dokumentacionin shoqërues për të demonstruar përdorimin e teknikave me…