Tag: ufc

Jake Paul i përgjigjet Bisping me një ftesë për dyluftim
Jake Paul pati një përgjigje interesante për Michael Bisping pasi legjenda e UFC pranoi ofertën e tij për luftë dhe deklaroi se do të “do të donte” të mposhtte YouTuber-in. Pas një pauze të shkurtër nga boksi aktiv, Jake Paul…
Addison Rae u pushua nga UFC?!
Addison Rae është përgjigjur pasi ajo u kritikua në Twitter për ‘marrjen e vendeve të punës’ duke bërë disa punë raportuese për UFC. 20-vjeçarja Addison Rae ishte në trendin e Twitter në 10 korrik pasi ajo postoi disa imazhe të…
Jake Paul & ish-kampioni i UFC Tyron Woodley bien dakord për një ndeshje boksi
YouTuber-i Jake Paul do të ndeshet me ish-kampionin e UFC-së Tyron Woodley pasi të dy arritën një marrëveshje për një ndeshje boksi që do të ndodhte në fund të gushtit. Vëllai i vogël Paul ka tunduar atletët e yjeve nga…
Dr Disrespect humbet $1 milion në bastin për ndeshjen e UFC të Khabib vs Gaethje
Të thuash që eventi UFC 254 ishte e mahnitshme do të ishte nënvlerësim. KO brutale, luftimet e shkëlqyera dhe rekordi i jashtëzakonshëm i Khabib kundër kundërshtarëve të tij e bënë ngjarjen të paharrueshme. Megjithëse, Dr Disrespect mund të mos ketë…
Twitch lançon një kanal të ri sportiv për futboll, NBA, UFC dhe më shumë
Twitch, e njohur më shumë për streaming të gaming, po zgjerohet më shumë në transmetime sportive me një kategori të re 'Sports', dhe partneritete me disa nga skuadrat më të famshme në botë Twitch.tv/twitchsports do të jetë shtëpia e të…
Ronda Rousey mund të jetë pjesë e Mortal Kombat si Sonya Blade
Një javë përpara eventit të madh të Mortal Kombat 11, dalin zëra interesantë rreth personazheve të lojës. Nga subredditi i Mortal Kombat vijnë lajme se NetherReal Games dhe Warner Bros. kanë zgjedhur një personazh tepër interesant për të portretizuar Sonya…