Tag: ubisoft connect

Ubizoft mbyll online servers për 90 lojëra të vjetra
Ubisoft ka mbyllur shërbimet online për 90 lojëra nëpër platforma të shumta. Lojërat do të mbeten ende e luajtshme dhe veçoritë offline për secilën lojë duhet të funksionojnë ende si normale. Ubisoft vëren se lajmet në lojë dhe statistikat e…
Assassin’s Creed Valhalla është falas këtë javë
Nëse nuk keni kaluar ende kohë me Viking Eivor, tani mund të jetë koha e përsosur pasi nga 24-28 shkurt, lojtarët do të mund të provojnë falas Assassin's Creed Valhalla. Duke rënë pak përpara extension të shumëpritur Dawn of Ragnarok,…
Ubisoft konfirmon se Skull & Bones do të lançohet
Skull & Bones, loja e madhe pirate multiplayer në botë të hapur e Ubisoft, u njoftua në vitin 2017. Thuhet se ajo u zhvillua në vitin 2013. Është vonuar herë pas here përsëri. Tani Ubisoft po pretendon edhe një herë…
Dalin detaje të reja për lojën e ardhshme Assassin’s Creed
Ditën e djeshme u zbuluan detaje të reja në lidhje me një hyrje të ardhshme në Ubisoft's Assassin's Creed franchise. Edhe pse Ubisoft tashmë e ka bërë të qartë se është duke punuar për një titull të ri të quajtur…
Luani falas Riders Republic këtë fundjavë nga Ubisoft Connect
Duke filluar nga sot, Prada po vjen në Riders Republic me një event të ri, veshje të stilistëve, kostume dhe më shumë. Dhe nëse nuk keni hyrë ende në terrenin masiv të lojërave sportive të aventurës multiplayer, mund të luani…
Merrni falas këtë crossover Far Cry 6 & Rambo
Ubisoft po i përmbahet planeve të saj pas lançimit për Far Cry 6 me lançimin e këtij DLC falas të crossoverit me Rambo. Misioni i mëparshëm i crossover bëri që Dani të bashkohej me Danny Trejo për të luftuar kundër…
The Settlers reboot lançohet nga Ubisoft në 17 mars
The Settlers reboot nga Ubisoft është pothuajse këtu. Kompania ka zbuluar se reboot i lojës klasike të build-up real-time strategy do të jetë e disponueshme më 17 mars për PC-të Windows përmes Epic Games Store dhe Ubisoft Connect. Zhvilluesit po…
Shikoni këtë atmosferë që sjell Riders Republic me Winter Bash
Për shkak të vetë natyrës së saj, Riders Republic është një lojë goxha festive për të luajtur, por me sezonin e festave që po afron, po bëhet edhe më festiv. Sezoni 1: Winter Bash është live tani për titullin botëror…
Merrni këtë lojë klasike falas nga Ubisoft
Anno 1404 është tashmë falas për lojtarët e PC përmes Ubisoft Connect, dhe vjen me DLC-në e tij, multiplayer mode dhe disa përmbajtje të tjera. Kjo është perfekte për fansat e ndërtimit të qytetit dhe strategjisë në kohë reale, si…
Njihuni me operatorin e ri të Rainbow Six Siege, Thorn
Tactical FPS e Ubisoft Rainbow Six Siege prezantoi sezonin 4 të Vitit të 6-të sot. I quajtur High Calibre, prezanton operatorin e ri defender Thorn, mjeti special i të cilit është një granatë ngjitëse që shpërthen në brisqe kur zbulon…