Tag: twitch stream

Twitch planifikon një program të ri për të fituar para
Twitch po konsideron uljen e pagesave të subscribtion për streamers të nivelit më të lartë, sipas një raporti të ri. Takimet e fundit në Twitch janë fokusuar në ndryshimet e fitimit të parave që mund të fillojnë të shfaqen këtë…
Mizkif mund të heqë dorë nga streaming për shkak të problemeve mendore
Mizkif zbuloi se shëndeti i tij mendor ka shkuar "në rënie" për shkak të presioneve të të qenit streamer i Twitch, dhe u bë aq keq në një moment sa ai madje mendoi të hiqte dorë fare. Miz ka qenë…
Zbulohet loja më e shikuar e Twitch në 2022
Lost Ark ka ndryshuar sistemin e lojërave dhe streaming që kur u lançua në mes të shkurtit. MMORPG ka qenë një hit i madh në Korenë e Jugut që nga dhjetori 2021, duke e bërë publikimin e tij ndërkombëtar edhe…