Tag: tv show

‘Red Dead Redemption 2’ do të vijë së shpejti si shfaqje televizive
Red Dead Redemption 2 është vërtet një video lojë shumë e veçantë. Western 2018 i Rockstar Games arriti të sjellë një përvojë të gjerë dhe të detajuar të open world, një histori thellësisht intime, të shkruar bukur. Rënia e Arthur…
Netflix: 10 filmat dhe serialet më të ndjekura momentalisht
Netflix së fundmi ka sjellë shumë seriale dhe filma në platformën e saj streaming gjatë kohëve të fundit. Këto janë seriale dhe filmat më popullore momentalisht në Netflix dhe që po ndiqen më shumë. 10.FIREFLY LANE Firefly Lane është një…
Ja se si shqiptarët e kërkojnë TV Show e Netflix, La Casa de Papel
La Casa de Papel është një ndër TV Show më të ndjekura në Netflix në të gjithë botën por gjithashtu edhe në Shqipëri. Por së fundmi kemi zbuluar se shqiptarët e kërkojnë ketë TV Show ndryshe. Sezoni më i fundit…
Një seri e Legend of Zelda ka qenë në punë nga Netflix e cila u anullua më vonë
Historia e Legend of Zelda është një nga më të bukurat që bota e gaming ofron dhe besojmë se adaptimi i saj në një TV Show do ishte e mrekullueshme. Së fundmi, dikush ka zbuluar se një seri e Legend…
A duhet që Netflix të fokusohet tek Anime?
Pse po ndodh kjo gjë dhe cilat janë pasojat? Shumë prej TV Show që Netflix do të sillte gjatë këtij viti janë anuluar për shkak të pandemisë së krijuar nga COVID-19. Gjithashtu kjo gjë ka bërë që Netflix ta përqendrojë…
Ja pse Dragon Ball Z është pjesë e Rainbow Six Siege cinematic universe
Ardhja e Sam Fisher në lojë sjell plot surpriza Para disa ditësh redditor-i ChiUnit4ever publikoi një skemë se si Dragon Ball Z dhe Rainbow Six Siege janë të lidhura me njëra-tjetrën. Ardhja e Sam Fisherit në Rainbow Six Siege bën…
The Sims 4 do të marrë një reality TV show
Konkurentët do të tregojnë aftësitë e tyre për një çmim prej $100,000. The Sims nuk është një nga ato lojëra që ta pret mendja të ketë potencial esports, por edhe ndërtimi i shtëpiave dhe historive mund të jetë diçka kompetitive,…
Riot do të sjellë një serial të animuar të quajtur Arcane
Duket se do të ndjekë historinë e Jinx dhe Vi. Riot Games do të sjellë "Arcane", një serial të animuar. Zhvilluesi i League of Legends postoi një trailer të plotë gjatë edicionit special të Riot Pls. Në trailer mund të…
Netflix publikon trailer-in e sezonit të tretë të Money Heist
Netflix është duke u përgatitur për sezonin e tretë të një prej shfaqjeve më të njohura ndërkombëtare, Money Heist, sot kompania ka publikuar trailer-in e parë dhe datën e lançimit për grupin e ardhshëm të episodeve. I njohur në tregjet…
Një serial i ri i Drake & Josh mund të jetë në punim e sipër
Drake Bell thotë se kanë planifikuar diçka shumë kreative. Sitcomi klasik i Nickelodeon Drake & Josh është padyshim një nga serialet më të përzemërta për të gjithë ne. Disa nga ne janë rritur duke e parë, disa e kanë parë…