Tag: tv series

Netflix shton një veçori të re në platformë
Netflix sapo ka shtuar një veçori të re që, sipas gjigantit të streaming, klientët e kanë kërkuar prej kohësh. Siç u vërejt për herë të parë nga Protocol, përdoruesit e Netflix tani mund të vlerësojnë filmat dhe shfaqjet me një…
Netflix vendos tarifa për klientët që ndajnë llogarinë me të tjerët
Ditët e ndarjes së fjalëkalimeve të Netflix së shpejti mund të mbarojnë. Kompania e filmave ka filluar të testojë një veçori të re që do t'i tarifonte njerëzit të shtonin profile të shumta në një llogari. Skema është duke u…
“House Of The Dragon” spin-off i Game Of Thrones përfundon xhirimet
Autori George R.R. Martin ka ofruar një përditësim mbi serialin prequel të Game of Thrones, House of the Dragon. Duke shkruar në "Not a Blog", Martin filloi duke konfirmuar se sezoni 1 ka përfunduar së xhiruari. Të 10 episodet në…
Seriali Halo zbulon trailerin e tij të parë
Seriali Halo më në fund mori trailerin e parë të duhur dhe datën e publikimit gjithashtu. Sezoni 1 do të debutojë më 24 mars, ekskluzivisht në Paramount+. Ka qenë një udhëtim i gjatë për serialin televiziv Halo. Disa prej jush…
Power Rangers po merr një reboot për Netflix
Power Rangers do të rikthehet në një seri filmash dhe shfaqjesh televizive për Netflix. Ky synohet të jetë një grup historish të reja që ndodhin në një univers të ri dhe vetë prona i është dorëzuar Jonathan Entwistle, krijuesit dhe…
Jeta e mbretit të futbollit, Pelé, tashmë një dokumentar në Netflix
Një dokumentar i Netflix që shpalos jetën e ikonës së futbollit, afro-braziliani, "Edson Arantes do Nascimento" – i njohur ndryshe si Pelé. Pelé mund të jetë lojtari më i mirë ndonjëherë, por trashëgimia e tij jashtë fushe do të vihet…