Tag: tv and movies

Squid Game 2 konfirmohet zyrtarisht në Netflix
Hwang Dong-hyuk, krijuesi, shkrimtari dhe regjisori i shfaqjes jashtëzakonisht të famshme të Netflix Squid Game, ka publikuar një shënim për sezonin e dytë të ardhshëm, së bashku me një mini-trailer. “U deshën 12 vjet për të sjellë në jetë sezonin…
Më në fund traileri i Avatar 2 zbulohet
Traileri i parë i Avatar: The Way of Water sapo u zbulua. I ndjekur nga lançimi i filmit Doctor Strange in the Multiverse of Madness këtë fundjavë, traileri i parë i vazhdimit të Avatar është tani në internet për ta…
Netflix shton një veçori të re në platformë
Netflix sapo ka shtuar një veçori të re që, sipas gjigantit të streaming, klientët e kanë kërkuar prej kohësh. Siç u vërejt për herë të parë nga Protocol, përdoruesit e Netflix tani mund të vlerësojnë filmat dhe shfaqjet me një…
Will Smith godet Chris Rock gjatë mbrëmjes Oscar
Momenti për të cilin të gjithë po flasin nga Oscars të së dielës nuk ishte fitimi i çmimit të madh për aktorin më të mirë... ishte kur Will Smith goditi Chris Rock në fytyrë. Gjatë fjalimit të tij të pranimit…
George R. R. Martin njofton librin e tij të ri
Fansat e Game of Thrones do të jenë të kënaqur të mësojnë se George R. R. Martin së shpejti do të publikojë një libër tjetër të bazuar në Shtëpinë e famshme Targaryen. I shpallur në blogun e vetë autorit, Game…
Hideo Kojima hap studion e tij të filmave
Hideo Kojima dhe Kojima Productions ka krijuar një divizion të ri biznesi që synon industrinë e muzikës, TV dhe filmave. Studio do të jetë në Los Anxhelos dhe ka për qëllim të sjellë lojërat e studios në këto fusha. Për…