Pesë veçori të reja që duhet të vijnë në Valorant
Këto veçori do ta përmirësonin shumë lojën FPS të Riot Games Valorant u lançua mjaft shpejt, duke u njoftuar në tetor të 2019 dhe më pas duke u futur në closed beta në prill, përpara se të lançohej në qershor…
Shpallet fituesi i Red Bull Solo Q Albania Qualifiers
Gesi Dano do të përfaqësojë Shqipërinë në finalet rajonale në Kopenhagen, Danimarkë Në fillim të muajit maj, Red Bull dhe GameON Albania nisën fazën kualifikuese të Red Bull Solo Q, kampionatit më prestigjoz 1v1 të League of Legends. Fituesi i…
Facebook Gaming tashmë ju lejon të krijoni turnamentet tuaja online
Të organizosh turnamente nuk është e lehtë dhe është diçka që bëhet gjithmonë e më komplekse, sa më shumë pjesëtarë të shtosh. Të merresh me të gjithë dokumentat dhe rregullat ha shumë kohë nga organizimi i vetë eventit. Kjo është…
Si të shikoni Fortnite NFL Streamer Bowl me Tfue, NICKMERCS etj.
Ky turnament ka një prize pool prej $500,000 Me Epic Games dhe Twitch që kanë kohë që kanë një partneritet me NFL, mënyra më e mirë për të zgjatur edhe më shumë festimet për Super Bowl LIV është me një…
Ndryshimet e Fortnite në Competitive shkaktojnë polemika
Epic po përpiqet të ndalojë sinjalizimet Loja popullore battle royale e Epic Games, Fortnite, po sjell disa ndryshime të mëdha në turnamentet kompetitivë të 2020. Kompania po përpiqet të heqë hilet duke ndëshkuar lojtarët që sinjalizojnë njëri-tjetrin duke luajtur në…
Red Bull Player One: Ky është përfaqësuesi i Shqipërisë në Brazil
Shqipëria kthehet globale! Gjithçka ndodhi në Red Bull Player One Albania. Red Bull Player One është një turnament i organizuar globalisht nga Red Bull në çdo vend të botës. Turnamenti i drejtohet lojtarëve amatorë të League of Legends dhe ka…
KFC do të zhvillojë një tournament në CS:GO ku mund të merrni pjesë dhe ju
Merrni pjesë për një mundësi për të shkuar në Berlin Major 2019! Këtë vit, me anë të projektit ndërkombëtar KFC Battle, KFC do të zhytet në botën kompetitive të CS:GO dhe Dota 2 me një tournament esport-i për këto dy…
Turnamentet e ardhshme të Fortnite mund të braktisin battle royale
Vetë loja që solli lulëzimin masiv të zhanrës battle royale duket se do të devijojë nga ajo në tournamentet e ardhshme. Fortnite nga natyra është një lojë battle royale me 100 lojtarë që kërcejnë jashtë Battle Bus për në tokë,…
Zbulohen detajet e Tournament game mode në Fortnite.
Informacioni i ri po qarkullon mbi Fortnite, që sugjeron se tournament game modes do të vijnë së shpejti me informacion të ri mbi tournamentet e zbuluara. Lojtarët Fortnite hodhën shikimin e tyre të parë në një "Tournaments" tab disa ditë më…
LOL World Championship 2018: Gjithçka që duhet të dini
Kampionati Botëror i League of Legends 2018 nis në 1 Tetor në Seul, Kore e Jugut. Në këtë artikull mund të lexoni gjithçka që ju nevojitet për eventin më të madh, më prestigjioze dhe më kompetitiv të video-lojërave. Çfarë është…