Tag: tokyo game show

Loja e re Resident Evil është një escape room horror multiplayer
Capcom jep detajet e para të gameplay-it të Project Resistance në Tokyo Game Show. Capcom zbuloi pamjet e para të Project Resistance, spinoff-i i Resident Evil që kishte njoftuar pak para kësaj jave gjatë, në Tokyo Game Show. Kompania e…
Square Enix do të prezantojë 17 lojëra në Tokyo Game Show
Tokyo Game Show është një nga eventet më të mëdha në industrinë e videolojërave dhe është eventi më i madh që mbahet për këtë punë në kontinentin e Azisë. Duke qenë se Tokyo Game Show është pak javë larg fillimit,…
Tokyo Game Show 2018: Lojërat që vodhën qendrën e vëmendjes
Tokyo Game Show 2018 përfundoi për këtë vit, pasi na ofroi së pari informacion të ri dhe të pamje nga dhjetëra lojëra. Në fund të ekspozitës, Shoqata Japoneze e Kompjuterave dhe Software-eve për Argëtimin njoftoi fituesit e Japan Game Awards…
Tokyo Game Show 2018: Trailer i ri i Death Stranding
Trailer-i më i fundit i Death Stranding më sipër tregon një takim midis protagonistit të lojës, Sam dhe asaj që mund të jetë vetëm horrori i lojës (ose një nga keqbërësit), i njohur vetëm në këtë pikë si njeriu me…
Devil May Cry 5: Çfarë ju duhet që ta luani lojën në PC
Tokyo Game Show 2018 hapi dyert e saj dje dhe një nga titujt që pamë gjatë ditës së parë ishte Devil May Cry 5. Ndër të tjera, Capcom ka lëshuar një trailer të ri, screenshot-e të bollshme dhe madje zbuloi…
Tokyo Game Show 2018: Trailer-i i ri i Resident Evil 2 Remake
Resident Evil 2 ka qenë i mrekullueshëm që nga shpallja e habitshme në E3 2018, por ky 'story trailer' i ri i planifikuar për TGS 2018 mund të jetë më i miri. Klipi shfaq komplotet e  protagonistëve, Claire Redfield dhe…
Sony lançon listën e lojërave për Tokyo Game Show
Sony Interactive Entertainment njoftoi lojërat që do të jenë në Tokyo Game Show të këtij viti dhe lista sigurisht që është shumë mbresëlënëse. Formacioni i kompanisë do të përbëhet nga lojëra për PlayStation 4 dhe PlayStation VR. Në fakt, njoftimet…
PlayStation Tokyo Game Show livestream nga Sony
Sot në 11:30. Sony përgatit PlayStation's LineUp Tour livestream për sot në orën 12:00. Ashtu si çdo vit, Sony gjithashtu përgatiti diçka para Tokyo Game Show. Këtë herë, natyrisht, nuk do të kemi konferencën e shtypit të vendosur, por livestream,…
Death Stranding do të jetë prezente në Tokyo Game Show 2018
Tokyo Game Show 2018 po afrohet dhe kompanitë dhe studiot e zhvillimit po njoftojnë planet e tyre për ekspozitën e këtij viti. Hideo Kojima, i cili do të ketë prezantimin e tij më 23 shtator, është ndërmjet krijuesve që do…
Lëshimet, Beta-t dhe Eventet më të mëdha në Shtator 2018
Industria e 'gaming' nuk ngadalëson kurrë. Kjo vërtetohet nga lëshimet e lojërave çdo muaj, për të mos përmendur eventet e industrisë, eventet 'in-game', zgjerimet, DLC, betae dhe të tjera. Shtator 2018 duket veçanërisht i zënë, duke paraqitur lançimin e video-lojërave…