Tag: toei animation

Dragon Ball Super: Super Hero zbulon datën e re të lançimit
Pas hack që studio e Toei Animation pati, filmi më i ri i serisë Dragon Ball, Dragon Ball Super: Super Hero ngeli pa një datë të saktë lançimi. Por tashmë studio më në fund ka sjellë një njoftim se kur…
Filmi anime Dragon Ball Super: Super Hero mund të vonohet goxha
Dragon Ball Super: Super Hero është një nga filmat më të shumëpritur të momentit nga seria e Dragon Ball i cili është planifikuar të vijë në kinema më 22 prill 2022. Por hack i fundit që studio Toei Animation pësoi…
Kur do të rikthehet anime e One Piece?
Toei Animation është një prej studiove më të mëdha në industrinë e anime e cila ka seri të mëdha ku më kryesorja prej tyre është One Piece. Por para disa kohësh kjo studio pësoi një hack duke bërë që të…
Anime One Piece do të vazhdojë të qëndrojë në një pauzë
Toei Animation njofton se disa nga animet e saj më të mëdha, duke përfshirë One Piece dhe Digimon, do të zgjasin ndërprerjet e tyre pasi studioja është bërë hacked. Toei Animation ka prodhuar One Piece që nga viti 1999 dhe…
Dragon Ball Super: Super Hero na prezanton me Androidët e rinj
Dragon Ball Super do të prezantojë Android të rinj për fansat me filmin e ardhshëm, Dragon Ball Super: Super Hero. Fansat kanë pritur me padurim të mësojnë më shumë rreth publikimit të filmit tjetër të ekskluzivitetit Dragon Ball Super që…
One Piece: Red jep datën e publikimit
One Piece: Red ka zbuluar një update të ri të datës së publikimit për të gjithë fansat jashtë Japonisë që shpresojnë të shohin edhe filmin e ri! Anime e One Piece kohët e fundit festoi një arritje të madhe me…
Producenti i Dragon Ball Heroes dëshiron që anime të vazhdojë për vite të tëra
Super Dragon Ball Heroes është serial i çuditshëm në botën e animes, që funksionon njëkohësisht me mangën e Dragon Ball Super dhe plotëson boshllëkun se ku do të ishte seriali kryesor i animeve nëse nuk do të ishte ndërprerë pas…
Dragon Ball Super promovon rolin e Gohanit në ‘Super Hero’
Dragon Ball Super mund të shfaqë pamjen e Gohanit në Dragon Ball Super: Super Hero! Një nga kritikat kryesore që fansat kanë pasur për Dragon Ball Super që nga fillimi i parë ishte se si ajo në dukje e zvogëloi…
One Piece sjell promo për episodin 982
Lufta për Wano Arc sapo ka filluar në episodet e fundit të One Piece, dhe duket sikur pjesa tjetër e animes së serialit të famshëm Shonen do të eksplorojë më tej kërcënimin e tmerrshëm të Pirates Beast, jo vetëm përmes…
One Piece debuton promon e re
One Piece ka debutuar një promovim të ri mahnitës për të festuar një përvjetor mjaft të madh për serialin! Seria origjinale manga e Eiichiro Oda jo vetëm që festoi momentin e madh me daljen e kapitullit të 1000-të, por gjithashtu…