Dr Disrespect bën roast TimTheTatman në mënyrën më gallatë të mundshme
Streamer-i i njohur Dr Disrespect i ka bërë roast TimTheTatman në një tweet në datë 18 shtator. Këtu ai vuri në dukje përdorimin e tepruar të fjalës "bro" në fjalorin e tij. Doc dhe TimTheTatman kanë një relat rivalërie dhe…
Një cheater i Warzone përdor aimbot për të vrarë lojtarët që bëjnë drop
Ju lutem më lini të bëj drop me parashutë në paqe!!! Infinity Ward mund të ndalojë cheaters e Warzone, por disa prej tyre janë duke u mos u pikasur, duke përfshirë një lojtar që është duke përdorur një aimbot për…
TimTheTatman mohon të ketë njohuri për ban-in e DrDisrespect
Për dy javë, bota e Twitch ka qenë në pritje të ndonjë detaji përsa i përket ban-it të Dr Disrespect nga platforma. Duke qenë se asnjë arsye për këtë pezullim nuk është bërë publike, shikuesit kanë kërkuar përgjigje te ata…
TimThetatman përdor helikopter në Warzone për të vrarë campers
Një përgjigje e përshtatshme për campers Timthetatman ka pasur mjaft campers në Call of Duty: Warzone. Streamer-i dhe skuadra e tij nisën një sulm me helikopter në një ekip armik që po bënte camp në kullën e kontrollit të aeroportit…
TimTheTatman thotë se edhe foshnja e tij mund të kapi një kill me controller
Ka patur një debat të vazhdueshëm përsa i përket cross-platform në lojëra si Fortnite dhe Warzone. Shumë lojtarë që përdorin mouse dhe tastierë janë të mërzitur se sa i fuqishëm është aim assist për ata që përdorin controllers. Teksa disa…
A do të vijë Valorant në konsola? Riot ka një përgjigje
Lojtarët vazhdojnë të shpresojnë që Valorant dë të vijë edhe në platforma të tjera Që prej zbulimit nga Riot në tetor, Valorant, e njohur më parë si Project A, i ka intriguar shumë lojtarët, të cilët mezi presin që loja…
TimTheTatman, CouRage dhe Nadeshot i luten Activision të rregullojë hacking në Warzone
Një grup streamerash duan që Activision të bëjë një punë më të mirë për të zgjidhur problemin e hackers në Call of Duty: Warzone, pasi ata u vunë poshtë vazhdimisht në stream prej tyre mbrëmë. Tim ‘TimTheTatman’ Betar, Matthew ‘Nadeshot’…
TimTheTatman mendon se Valorant do të jetë hiti i ardhshëm i gaming
Riot duket se ka bërë një punë të mirë me Valorant. Disa content creators kanë patur mundësinë të testojnë first-person-shooter-in e ardhshëm të Riot, Valorant, fundjavën e kaluar dhe opinionet e tyre kanë qenë goxha pozitive. Streamer-i i Twitch TimTheTatman…
Sipas raporteve, NICKMERCS fiton më shumë nga Twitch se Tfue, xQc etj
Mesa duket dikush tjetër qenka ai që fiton më shumë nga Twitch NICKMERCS ka disa vite që është një streamer i suksesshëm, sidomos pas kalimit nga Call of Duty në Fortnite, ndërkohë që ai është nga streamer-at me shikueshmërinë më…
Tfue, Dr Disrespect dhe TimTheTatman reagojnë ndaj skinit të Ninja
Në 15 janar u njoftua se Tyler ‘Ninja’ Blevins do të ishte i pari personalitet në botën e Fortnite që do të merrte skinin e tij në lojë. Si pjesë e Icon Series, Epic Games po sjell disa streamera brenda lojës…