Tag: tim sweeney

Gjyqi mes Epic dhe Apple ka përfunduar
Gjyqi Epic Games vs Apple u mbyll dje pas 16 ditësh dëshmie. Sidoqoftë, mbetet punë për të bërë. Sipas gjyqtarit, vendimi mund të shkojë deri në gusht, dhe një ekspert ligjor pranoi që këto afate janë mjaft të zakonshme në…
As CEO i Epic Games nuk ka gjetur dot një PS5, kaq rëndë është situata
Tim Sweeney, shefi ekzekutiv i Epic Games, zbuloi se ai vetë nuk i ka vënë duart në një PlayStation 5. Kjo ka befasuar shumë njerëz, dhe është një shembull më shumë që tregon se sa të pakta janë rezervat e…
Epic pret që Epic Games Store të jetë fitimprurëse në vitin 2024
Dokumentet e gjykatës zbulojnë detaje të marrëveshjes së ekskluzivitetit të 146 milion dollarë Borderlands dhe 11.7 milion dollarë të shpenzuara për lojëra falas. Përfitimet e Epic Games Store janë vënë përsëri në pikëpyetje ndërsa fillon gjyqi midis Epic dhe Apple.…
Tim Sweeney kritikohet pasi përfshiu lëvizjen e të drejtave civile në betejën e Epic me Apple
CEO i Epic Games, Tim Sweeney po përballet me kritika për komentet e bëra së fundmi gjatë një eventi online të Dealbook. Duke diskutuar për betejën e vazhdueshme ligjore me Apple, Sweeney tha: "është detyrimi i të gjithëve që të…
Lojërat ekskluzive të Epic Games Store do të vijnë në GeForce Now
Do të keni mundësi t'i luani ato jashtë platformës së Epic Ndërkohë që disa publikues dhe zhvillues kanë hequr lojërat e tyre nga shërbimi i streaming Nvidia GeForce Now, CEO i Epic Games Tim Sweeney thotë se Epic planifikon ta…
Shefi i Epic Games dëshiron që Fortnite të jetë më shumë se një lojë
Tim Sweeney dëshiron që Fortnite të jetë diçka më shumë se thjesht një lojë battle royale Që prej lançimit në 2017, Fortnite është kthyer në një fenomen kulturor. Battle royale e Epic Games ka sjellë miliona lojtarë nga mbarë globi…
Epic Games thotë se e do shumë Microsoft dhe çdo gjë që ata po bëjnë
Kjo deklaratë dashurie sapo ndodhi <3 Nëse keni qenë të mirëinformuar rreth gaming në 2016, gjasat janë që do e dini faktin që shefi i Epic Games, Tim Sweeney ka patur një antipati të fortë ndaj Microsoft. Në atë kohë…