Tag: tik tok

TikTok është aplikacioni më i shkarkuar në 2022 duke kaluar Instagram
TikTok ishte aplikacioni më i shkarkuar në tre muajt e parë të 2022, duke arritur të mposht Instagramin në vendin e parë. Brenda viteve të fundit, TikTok është rritur dhe është bërë një nga aplikacionet më të njohura të mediave…
Kush është Addison Rae dhe si mori famë në TikTok
Addison Rae është një nga yjet më të mëdhenj të TikTok, duke u renditur si e treta më e ndjekura në të gjithë platformën falë videove të saj virale të kërcimit. Këtu është gjithçka që duhet të dini për yllin…
Kush është Joey Swoll në TikTok? Instruktori i cili përballet me toksikët në fitness
TikToker Joey Swoll ka grumbulluar pothuajse tre milionë ndjekës në aplikacion me edhe më shumë shikime nëpër videot e tij virale. Por kush është ai dhe çfarë i kanë tërhequr fansat? Joey Swoll është një frekuentues aktiv i palestrës dhe…
Instagram po përpiqet të kthehet në TikTok
Kreu i Instagram Adam Mosseri ka pohuar se Instagram "nuk është më një aplikacion për ndarjen e fotove", duke cituar TikTok si një nga konkurrentët e tyre më të mëdhenj përpara ndryshimeve të mëdha në platformë. Për shumë vite, Instagram…
Kënga e filmit të Sonic është nga Wiz Khalifa dhe një yll i Tik-Tok
Na paralajmëruan dhe nuk dëgjuam. Filmi i Sonic, i cili në trailerin e tij të parë kishte Gangsta's Paradise, tashmë ka këngën e tij të rapit. Shikoni videoklipin në videon e mëposhtme dhe nëse fillon dhe ju zë koka, dijeni…