Tag: thq nordic

Një lojë e re South Park zbulohet nga THQ Nordic
THQ Nordic përfundoi një showcase më 12 gusht duke bërë tease një lojë të re South Park. Teaser përbëhej nga logoja e South Park Digital Studios dhe një bajt zanor i personazhit të preferiuar nga fansat Randy Marsh gjatë një…
Merrni këto 2 lojëra falas tani në Steam
THQ Nordic po feston përvjetorin e saj të 10-të me një shitje Steam, kështu që ju aktualisht mund të kapni një mori lojërash të publikuesit me çmim të ulët. Më mirë akoma, dy lojëra klasike PC nga katalogu i THQ…
Volition është duke zhvilluar një lojë të re Saints Row
Kjo do të jetë loja e parë kryesore e serisë që nga 2013. Nëse keni qënë fans i lojërave Saints Row dhe keni kohë që prisni për një lojë të re, THQ Nordic dhe Volition Studios kanë një lajm të…
Amazon zbulon gabimisht lojën e re Darksiders Genesis
Dalin informacione dhe screenshot-e të lojës më të re të serisë Darksiders Amazon ka bërë leak gabimisht lojën e re Darksiders që THQ Nordic po planifikonte të lançonte këto ditë. Kjo lojë e re quhet Darksiders Genesis, do të ketë…
THQ Nordic do të njoftojë tre lojëra të reja përpara E3
E3 2019 fillon zyrtarisht javën e ardhshme, por shumë kompani nuk kanë ndërmend të presin deri në fillimin e eventit për të zbuluar lojërat e tyre. Një prej këtyre kompanive është THQ Nordic, që ka shumë lojëra për të treguar…
Shitjet e Metro Exodus në Epic Store kanë kaluar çdo pritshmëri
CEO i THQ Nordic, Lars Wingefors ka konfirmuar se shitjet e Metro Exodus në Epic Games Store kanë kaluar çdo pritshmëri. Ky informacion u zbulua në raportimin e fundit të THQ Nordic. Ai thotë se shumica e shitjeve të Metro…
Një lojë e re e Darksiders pritet të vijë në E3
Loja e re e Darksiders (ndoshta Darksiders 4), do të njoftohet në E3 2019 nga THQ Nordic. Është konfirmuar se ky i fundit do të njoftojë lojëra të reja këtë vit në E3, ndaj është e mundur që një prej…
THQ Nordic po zhvillon rreth 50 lojëra të panjoftuara
THQ Nordic ka disa produkte të reja nën mëngë dhe ato janë shumë më shumë nga ç'mendonim. Nga raportet financiare të nxjerra, u zbulua një buxhet masiv për Metro Exodus dhe gjithashtu u mor vesh fakti se nga fundi i…
Darksiders 3 Review
Duke i hedhur një sy historisë sfiduese që ka patur krijimi i kësaj loje, fakti që Darksiders 3 është publikuar në treg është e mahnitshme.  Ardhja e THQ Nordic i garantoi studios Gunfire Games një mundësi të fundit për të…
Shitjet e para të Darksiders III duken mjaft zhgënjyese
Darksiders III u lançua në 27 nëntor dhe menjëherë ishte pre e mixed-reviews.  Kritikat nuk ishin të vetmet që kishin një opinion të tillë pasi edhe shitjet e audiencës nuk e nxjerrin lojën aq lart sa ajo shpresonte. Loja e…