fbpx

Tag: the witcher

Po bëhen spekulime për The Witcher 4 dhe Cyberpunk 2
Mendohet se CD Projekt Red synon të bëjë një vazhdim të lojërave të saj shumë të suksesshme RPG. Studioja planifikon të fillojë "zhvillimin paralel triple-A" në 2022, sipas një raporti të ri të strategjisë së biznesit dhe zhvilluesit po përqendrojnë…
Xhirimet e Season 2 të The Witcher kanë përfunduar
Bazuar në serinë e librave me të njëjtin emër nga autori polak Andrzej Sapkowski, The Witcher u shfaq premierë në Netflix në 2019. Me protagonist Henry Cavill si Geralt i Rivia, sezoni i parë u prit mirë nga admiruesit dhe…
Duket sikur Wild Hunt do të jetë në Season 2 të The Witcher
Fotografitë e xhirimeve që ndodhin në Saunton Beach në Devon tregojnë atë që sigurisht duket si Wild Hunt në një skenë nga adaptimi i Netflix i Season 2 të The Witcher. Lojtarët e video lojës njohin Wild Hunt si armiqtë e fundit, si…
The Witcher 3 largohet nga Xbox Game Pass por shumë të tjera vijnë
Mesa duket Xbox Game Pass për këtë muaj do të sjellë shumë lojëra të ndryshme ku shumica e tyre janë nga zhanri i sporteve. Në veçanti, Microsoft njoftoi valën e parë të lojrave për këtë muaj, e cila do t'u…
Henry Cavill po hedh shenja drejt një projekti të Mass Effect dhe internetit po i ikën truri
Heroi dhe idhulli ynë nga Man of Steel dhe The Witcher, ka hedhur shenja drejt një projekti sekret të Mass Effect. Kjo gjë e ka çmendur plotësisht internetin. Sezoni i dytë i The Witcher ka vuajtur nga vonesa të shumta…
Seria e animuar The Witcher: Nightmare of the Wolf ka zbuluar detaje të reja
Mos u shqetësoni për vonesën e sezonit të dytë pasi The Witcher i ka marrë masat Dëmtimi që Henry Cavillv pësoi bëri që sezoni I dytë i The Witcher nga Netflix të vonohet. Por fatmirësisht, disa spin-off të the Witcher…
Henry Cavill është dëmtuar gjatë xhirimeve të The Witcher 2
I gjithë orari i xhirimeve duhet rregulluar nga e para. Produksioni i sezoni të dytë të The Witcher është vonuar sërish. Këtë rradhë sepse protagonisti i saj Henry Cavill është dëmtuar. Raportohet se 37-vjeçari është dëmtuar gjatë xhirimit. Dëmtimi është…
CD Projekt vlerëson performancën e The Witcher 3 në Switch
Pesë vjet nga lançimi fillestar i The Witcher 3: Wild Hunt dhe Geralt i Rivia është ende duke arritur të tërheqë shumë fansa të rinj. Vitin e kaluar, CD Projekt Red solli lojën në Nintendo Switch, duke hapur derën për…
Cyberpunk 2077 kësaj rradhe do të vijë vërtet në 10 Dhjetor
Raporti i fitimeve të studios për tremujorin e tretë të 2020, i cili u publikua këtë javë, përmban përsëritje të shumëfishta të publikimit të lojës së shumëpritur për 10 Dhjetorin. Për më tepër, zyrtari kryesor financiar i CDPR, Piotr Nielubowicz…
Historia e The Witcher 2 zbulohet nga Netflix
Duket se historia e The Witcher 2 është zbuluar nga Netflix dhe këtë rradhë do të shohim një nga vendet më ikonike që gjenden në librat e Witcher. Përmbledhja e The Witcher 2 është si më poshtë: "I bindur që…