Tag: the last of us

Sony konfirmon se Uncharted 4: A Thief’s End do të vijë në PC
Si pjesë e një prezantimi të ri financiar për markën e tyre PlayStation, Sony ka konfirmuar se janë planifikuar më shumë lançime të lojërave PC, duke zbuluar se Uncharted 4: A Theif's End do të jetë në PC diku në…
The Last of Us Part II mund të luhet në 60 FPS tashmë
The Last of Us Part II (TLOU2) ishte shumë më ambicioz sesa paraardhësi i tij The Last of Us, një lojë e cila shiti mbi 17 milion kopje, në çdo mënyrë të mundshme. Përfshirë grafikisht si dizajn arti fotorealistik i…
The Last of Us Part 2 dikur kishte një fund pak më ndryshe për Ellie
Historia e The Last of Us Part 2 ka qenë temë e diskutimeve të panumërta, por sipas drejtorit krijues dhe shkrimtarit kryesor Neil Druckmann dhe Halley Gross, historia e lojës fillimisht ishte pak ndryshee në lidhje me vendin ku e…
Hades, Ghost of Tsushima dhe The Last of Us Part 2 kryesojnë të nominuarit për GDC Award
Game Developers Choice Awards kanë shpallur kandidatët për 21 vjetorin e çmimeve, me fituesit që do të shpallen të mërkurën, më 21 Korrik. Si zakonisht, çmimet do të jepen si pjesë e Game Developers Conference, e cila këtë vit do…
The Last Of Us po bëhet remake për PlayStation 5
Naughty Dog aktualisht është duke punuar në një xhirim të 2013 The Last Of Us, sipas një raporti të ri interesant. Jason Schreier i Bloomberg sapo ka publikuar një pjesë të thellë që zbulon se si një ekip i vogël…
Vendoset kasti i aktorëve që do të luajnë në serialin e The Last of Us
Yjet e Game of Thrones, Pedro Pascal dhe Bella Ramsey do të portretizojnë Joel dhe Ellie në shfaqjen televizive të HBO, The Last of Us. Siç raportohet nga media të ndryshme, Pedro ‘Oberyn Martell’ Pascal, i njohur gjithashtu për rolin…
Shumë lojëra të PlayStation do të fillojnë të adaptohen në filma
Seritë e Uncharted dhe The Last of Us HBO janë "vetëm fillimi" i planit të Sony për të sjellë lojërat e saj në formë media më të gjera, ka pohuar presidenti i Sony Interactive, Jim Ryan. Duke dalë në CES…
Seriali i HBO për The Last of Us po ndodh vërtetë
Përshtatja e ardhshme televizive e HBO për The Last of Us sapo bëri një hap të madh përpara në realizimin e saj; rrjeti i ka dhënë shfaqjes një rend serial, me krijuesin e serialeve Neil Druckmann që punon si shkrimtar…
Nikolaj Coster-Waldau i GOT mund të luajë Joel nga The Last of Us në HBO
Ndërsa u përgjigjej pyetjeve në Reddit, ylli i Game of Thrones, Nikolaj Coster-Waldau nënkuptoi se ai mund të luante Joel në adaptimin e shumë pritur të HBO, të The Last of Us Nikolaj Coster-Waldau, i cili luajti Jamie Lannister në…
The Last of US Part II Review pa spoilers
Pas 7 vitesh pritje, The Last of Us Part 2 më në fund ka ardhur. Aventura pikëlluese e Joel dhe Ellie në PlayStation 3 kishte një prej fundeve më të përfolura në historinë e videolojërave dhe shumë menduan se historia…