Tag: the callisto protocol

Del traileri i lojës The Callisto Protocol dhe është tmerrues
Projekti Callisto duket super i frikshëm. Një trailer i ri i lojës i shfaqur në Summer Game Fest më ka frikësuar si budalla. Ekipi në Striking Distance kan mbajtur absolutisht premtimin e tyre për ta bërë The Callisto Protocol një…
The Callisto Protocol do të vijë në Dhjetor
Krijuesit e Dead Space do t'i kthehen zhanrit horror sci-fi këtë vit me The Callisto Protocol. Zhvilluar nga Striking Distance Studios, loja do të dalë në treg më 2 dhjetor duke mundur Electronic Arts 2023 Dead Space në treg me…
Loja horror e PUBG, The Callisto Protocol do të zbulohet javën tjetër
Loja e vendosur në universion e PUBG, The Callisto Protocol do të zbulojë detaje të reja rreth lojës e cila pritet të jetë e zhanrit horror aventurë dhe aksion. The Callisto Protocol do të vijë nga Striking Distance Studios e…
PUBG ka ndryshuar emrin e lojës
Botuesi i PUBG, Krafton ka vendosur se duhet të dallojë PlayerUnknown's Battlegrounds nga titujt e tjerë në ekskluzivitet. Nga përzgjedhja e pafundme e mënyrave për ta riemëruar atë, Krafton zgjodhi PUBG: Battlegrounds. PlayerUnknown's Battlegrounds, më i njohur si PUBG, po…
Kjo do të jetë loja më e frikshme në PS5 dhe Xbox Series X / S
Në mesin e shumë njoftimeve në këto ditë të The Game Awards, ishte The Callisto Project, loja debutuese nga zhvilluesi Striking Distance Studios Duke folur për IGN pas njoftimit, Glen Schofield, CEO i Striking Distance Studios, dhe krijues dhe prodhues…
The Callisto Protocol është loja e re e krijuesit të Dead Space
Sipërmarrja e parë e Glen Schofield me studion e tij më të re, Striking Distance Studios, u zbulua më në fund në The Game Awards të këtij viti, si The Callisto Protocol. Detajet në lidhje me lojën e parë të…