Tag: tetris

Një nga lojërat më të mira të Xbox është falas në PlayStation
Një nga ekskluzivitetet më të mira të Xbox One së shpejti do të jetë në PlayStation 4 si një azhurnim plotësisht falas. Zhvilluesi Enhance Games ka konfirmuar se zgjerimi mahnitës për multiplayer Tetris Effect: Connected do të kalojë nga Microsoft…
Kampioni i Tetris, Jonas Neubauer, ka ndërruar jetë
Shtatë herë kampioni i botës dhe streamer i njohur i Twitch ishte 39 vjeç Jonas Neubauer, shtatë herë fitues i Classic Tetris World Championship dhe streamer i njohur, ka vdekur në moshën 39 vjeç. Sipas mesazheve të postuara në profilin…
‘Tetris Effect’ sjell demo falas në PlayStation 4 këtë fundjavë
Në pak ditë, ne do të jemi në gjendje të provojmë një version të ri të Tetris siç nuk kemi parë kurrë më parë. Megjithatë, para se të dalë loja e plotë, ne do të jemi në gjendje ta marrim…