fbpx

Tag: tesla

Dy persona të vrarë në përplasjen e kësaj makine Tesla
Autoritetet thanë se u deshën katër orë për të shuar zjarrin Stacioni televiziv Houston KPRC 2 njoftoi se autoritetet në Teksas konfirmojnë dy persona të vranë kur një Tesla u përplas me një pemë dhe shpërtheu në flakë. Shkaku i…
Elon Musk thotë se përdorimi i Bitcoin është pak më i mirë se paraja CASH
CEO i Tesla Inc, Elon Musk ka thënë se zotërimi i bitcoin është pak më i mirë për t’u mbajtur sesa paraja e zakonshme. Musk është bërë një nga drejtuesit kryesorë të rritjes së fundit të vlerës së kriptomonedhës pasi…
Tesla tashmë pranon pagesë me Bitcoin në SH.B.A
Në website-in e Tesla dhe Twitter Elon Musk tha se po mban premtimin e pranimit të pagesave me Bitcoin. Elon Musk tha se do të shtojë pagesën me kripto monedha edhe jashtë SH.B.A. brënda këtij viti. Në tweet Musk tha:…
Bitcoin thyen rekorde dhe arrin të tejkalojë $60,000
Bitcoin sapo bëri një rekord, duke arritur një vlerë prej $60,000 për herë të parë. Një vit më parë, një token i vetëm i Bitcoin u vlerësua afërsisht në $5,800. Sot, po tregtohet me afërsisht $60,000 për monedhë - një…
Elon Musk kalon Bill Gates dhe bëhet personi i dytë më i pasur në botë
Elon Musk, shefi ekzekutiv i Tesla, ja ka kaluar Bill Gates, duke u bërë personi i dytë më i pasur në botë me $128bn pasuri, pasi kompania e makinave elektrike që ai ndihmoi të themelohej para 17 viteve, u rrit…
PewDiePie mbron Elon Musk pas kritikave të marra për memen me çmimin e Tesla
Mbreti i YouTube, Felix 'PewDiePie' Kjellberg mbrojti Elon Musk gjatë postimit të tij në datë 18 tetor. Ylli suedez kritikoi ata që u mërzitën nga meme viral i çmimit të Model S të Tesla. PewDiePie dhe Elon Musk kanë një…
Elon Musk thotë se e përdor Twitter kryesisht për memes
Gjithashtu tha se ka një adresë sekrete në Instagram. Në një intervistë me New York Times, CEO i Tesla Elon Musk, tha se mesazhet e tij në Twitter konsistojnë kryesisht në meme dhe se nuk është i shqetësuar edhe nëse…
Elon Musk zbulon lojërat e tij të preferuara
Miliarderi dhe CEO i Tesla, Elon Musk, ka zbuluar se cilat janë videolojërat e tij të preferuara. Lista përfshin emra klasikë si Half-Life 2 dhe Deus-Ex, por disa zgjedhje të tjera edhe mund t'ju çudisin. CEO i Tesla ju përgjigj…
Elon Musk zbulon një ide për të futur Minecraft & Pokemon Go në Tesla
Miliarderi Elon Musk i ka lënë gamers rreth e qark botës të shtangur, pasi postoi disa tweets ku pyeste se si mund të kombinonte Minecraft dhe Pokemon me brandin e makinës së tij, Tesla. Nëse ka diçka që çdo përdorues…
PewDiePie sfidon Elon Musk që të krijojë një raketë Space X me Rick & Morty
Felix 'PewDiePie' Kjellbergi njohur ndryshe si mbreti i YouTube, sfidoi CEO e Tesla, Elon Musk, që të krijonte një raketë me tematikën e Rick and Morty. Suedezi do që miliarderi ti çojë memet në një nivel tjetër. PewDiePie ka qenë…