Tag: telekom

One Telecommunications paraqitet zyrtarisht
Telekom Albania tashmë është ONE Telecommunications, dhe kështu nis një epokë e re për operatorin e parë të telefonisë celulare në vendin tonë. Ky ndryshim i rëndësishëm u bë dje i ditur nga aksionerët e kompanisë, dhe përparësitë janë menjëherë…
Telekom Abania bëhet One Telecommunications
Telekom Albania po transformohet në ONE Telecommunications. Edhe pak ditë na ndajnë nga data 10 Shtator, dita kur ONE do të jetë zyrtarisht emri ynë. Ky mund të mos ketë qenë viti më i mirë në jetën tonë, e megjithatë,…
5 lojërat më të mira të Android që janë nën 800 MB
Kur bëhet fjalë për lojërat në celular, ne kemi bërë një rrugë të gjatë nga lojërat si Temple Run ose Snake. Lojërat moderne Android kanë evoluar për sa i përket grafikës dhe gameplay dhe po bëhen gjithnjë e më të…
Telekom Albania me rrjetin më të besuar sipas Shteteve të Bashkuara
Telekom Albania është cilësuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit si “Kompani e Pastër” në kuadër të nismës “Rrjeti i Pastër”, duke i dhënë gjithashtu Shqipërisë statusin e vendit të parë në rajon që i bashkohet kesaj nisme. Telekom Albania është…
Jepini një formë të re gjithçkaje që është e mundur me Galaxy Z Fold2
Samsung vazhdon të kryesojë në një kategori krejt të re të pajisjeve celulare duke prezantuar gjeneratën e ardhshme të telefonave të palosshëm - Galaxy Z Fold2. Pas lançimit të dy pajisjeve të palosshme dhe dëgjimit të komenteve të përdoruesve për…
Galaxy Tab S7 dhe Tab S7+, tablet universal për produktivitet dhe kreativitet
Galaxy Tab S7 dhe Tab S7+ janë dy tableta fleksibël dhe të gjithanshëm që kombinojnë aftësinë e një kompjuteri, fleksibilitetin e një tableti dhe lidhjen e një smartphone. Duke u bazuar në trashëgiminë e lidershipit të Samsung të Galaxy 5G,…
Samsung prezanton Galaxy Note20 dhe Note20 Ultra për të fuqizuar punën dhe lojën tuaj
Seria Galaxy Note20 është një central produktiviteti, që lidhet pa probleme me ekosistemin Galaxy për t’ju dhënë më shumë fleksibilitet dhe kohë për çka ka më shumë rëndësi. Sot, Samsung Electronics organizoi eventin e parë ndonjëherë virtual  ‘Galaxy Unpacked’ transmetuar…
Gjithçka duhet të dini për Mr Waggor në Free Fire
Me update-tin e fundit në Free Fire, një pet i ri e quajtur Mr Waggor është futur në lojë. Lojtarët do të jenë në gjendje ta marrin atë së shpejti nga store në lojë. Mr Waggor është shtesa më e…
Sensacioni i K-Pop, Blackpink “pushton” TikTok
Çfarë do të ndodhte nëse do të bashkonim TikTok, rrjetin social me rritjen më të shpejtë në botë, dhe Blackpink, një grup muzikor Korean i muzikës Pop që "rrëzoi" YouTube një javë më parë, duke thyer rekordin për më shumë…
Telekom Srbija hyn në fazën e dytë të tenderit për blerjen e IPKO-s
Siç ndodhi dhe në rastin e Telekom Albania, Serbia po kërkon mënyra si të sundojë ekonomikisht hapësirën ekonomike të shqiptarëve. Mediat serbe bëjnë të ditur se Telekom Srbija ka hyrë në fazën e dytë të tenderit për blerjen e IPKO,…