Tag: telekom albania

One Telecommunications paraqitet zyrtarisht
Telekom Albania tashmë është ONE Telecommunications, dhe kështu nis një epokë e re për operatorin e parë të telefonisë celulare në vendin tonë. Ky ndryshim i rëndësishëm u bë dje i ditur nga aksionerët e kompanisë, dhe përparësitë janë menjëherë…
Telekom Abania bëhet One Telecommunications
Telekom Albania po transformohet në ONE Telecommunications. Edhe pak ditë na ndajnë nga data 10 Shtator, dita kur ONE do të jetë zyrtarisht emri ynë. Ky mund të mos ketë qenë viti më i mirë në jetën tonë, e megjithatë,…
Telekom Albania me rrjetin më të besuar sipas Shteteve të Bashkuara
Telekom Albania është cilësuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit si “Kompani e Pastër” në kuadër të nismës “Rrjeti i Pastër”, duke i dhënë gjithashtu Shqipërisë statusin e vendit të parë në rajon që i bashkohet kesaj nisme. Telekom Albania është…
Apex Legends do të vijë në mobile në fund të 2020
EA dëshiron ta sjelli lojën battle royale në të gjithë botën në mobile në fund të vitit Respawn është duke punuar për të sjellë Apex Legends në platforma dhe shërbime të reja, në mënyrë që loja të luhet nga të…
Këtë verë, shprehu me Galaxy Z Flip
Ekrani i parë i palosshëm prej xhami i Samsung, i kombinuar me një UX unike, ofron një përvojë krejt të re celulare për konsumatorët shqiptarë Më në fund, Galaxy Z Flip, një nga pajisjet më inovatore të vitit dhe një…
iPhone që prisnit, me çmim të papritur
Telekom Albania sjell telefonin e fuqishëm dhe me kosto të favorshme iPhone SE. Me qarkun më të shpejtë se çdo tjetër Bionic A13, iPhone SE ofron performancë të pakrahasueshme dhe me jetëgjatësi baterie fantastike. Gjithashtu, me sistemin më të mirë nga…
Veçoria e re co-watching në Instagram ju lejon të shihni video me miqtë tuaj
Tani që të gjithë duhet të qëndrojnë në shtëpi për periudha të zgjatura kohe, çdo shërbim që ju lejon të lidheni me miqtë tuaj ka parë një rritje dramatike të përdoruesve. Snap camera e Snap Inc është një aplikacion që…
Mësimet live, me internet falas
Ngjarjet e mëdha na bëjnë më të solidarizuar. Në misionin e përbashkët për të mposhtur pandeminë COVID-19, shkollat janë mbyllur tashmë dhe fëmijët po marrin mësimet përkatëse përmes kanalit të ri të televizionit publik, RTSh Shkollë. Telekom i bashkohet kësaj…
Si ndikon 5G në Gaming | GameON BUZZ
Videolojërat përmenden shpesh kur vjen puna tek teknologjia 5G dhe në këtë GameON Buzz do të zbulojmë mënyrat se si 5G do të përmirësojë gaming në të ardhmen.
Samsung Galaxy S20 Ultra – GameON Review | Fortnite, PUBG Mobile, Call of Duty, Osu!, Mobile Legends
Kjo Review eshte mundesuar nga Telekom Albania. Ju mund të rezervoni paraprakisht Samsung Galaxy S20 Ultra nëpërmjet Telekom Albania në këtë link: https://rezervo.telekom.com.al/ GameON Albania ka bërë review Galaxy S20 Ultra dhe performancën e këtij smartphone në gaming duke luajtur lojëra…