Tag: team liquid

Kampioni i CSGO Zews shtrohet ne spital pas një ataku në zemër
Ish trajneri i Luminosity Gaming, SK Gaming, Team Liquid, MIBR dhe Evil Geniuses CS:GO u dërgua me urgjencë në spital pasi pësoi një atak në zemër. 34-vjeçari ka qenë mënjanë që kur u nda me EG në qershor 2021 dhe…
100 Thieves mundin Team Liquid për të fituar LCS 2021 Championship
Është koha për të varur një flamur të ri në studion LCS. 100 Thieves kanë bërë histori, duke mposhtur Team Liquid në serinë më të mirë, pesë me një, rezultat prej tre ndeshjesh, për të fituar titullin e Kampionatit LCS…
Ish-ylli i CS:GO nitr0 do të kalojë në Valorant
Ai është lojtari i fundit nga CS:GO që po kalon drejt Valorant Sipas raportimeve të fundit, ish-lojtari legjendar i Team Liquid në CS:GO nitr0 do të kalojë drejt lojës së re të Riot Games, Valorant. Ai është ende në diskutime…
Ja se cili ishte ekipi më i ndjekur i esports në 2019
Team Liquid kryesonte renditjen si ekipi më i ndjekur Disa ekipe të esports janë bërë aq emra të njohur për gamers sa janë bërë Real Madrid dhe Barcelona për tifozët e futbollit. Megjithatë, për sa i përket shikueshmërisë, duket se…
Këta janë fituesit e Esports Awards 2019
Ceremonia e Esports Awards solli shumë figura dhe personalitete të njohura të industrisë në tapetin e kuq. Ky event është çdo vit e më i përfolur dhe 2019 nuk përbëri asnjë ndryshim. Sado që në disa momente fansat ishin jo…
Michael Jordan bëhet pjesë e esports si një investor
Legjenda e NBA, Michael Jordan po drejton një grup investimi në kompaninë aXiomatic Gaming që shkon rreth shifrave të 26 milion $. Ylli i basketbollit e drejtoi këtë investim përmes zyrës së tij familjare. "Jam i emocionuar të zgjeroj më shumë eksperiencat e mia me sportet,…