Tag: team blink

X Team dhe Blink në Adria Season 6 Finals
Dy prej ekipeve më të mëdha shqiptare të CS:GO, X Team dhe Team BLINK, morën pjesë në një prej eventeve më të mëdha të CS:GO në rajon duke siguruar një vendin e dytë dhe të tretë respektivisht. Por çfarë ndodhi…
Ish-lojtarët e Team BLINK krijojnë një ekip të ri
5 prej lojtarëve kryesorë të Team BLINK bashkë me trajnerin e tyre vendosën që të largoheshin nga ekipi i tyre dhe tashmë ata kanë njoftuar se po krijojnë një ekip të ri të tyre. Cili është ekipi i ri dhe…
Çfarë po ndodh me Team BLINK?
Së fundmi shumë evente kanë ndodhur brenda ekipit të Team BLINK duke i bërë njerëzit goxha konfuz. Çfarë po ndodh në të vërtetë me Team BLINK? E gjitha nisi pas largimit të Rigon “rigoN” Gashi dhe Sener “SENER1” nga Team…
Team BLINK arrin Rank 23 në HLTV dhe ftohet në Elisa Invitational Winter | CSGO
Pas një rrugëtimi të madh nëpër tournament të ndryshme gjatë vitit 2021, Team BLINK e nis vitin 2022 mbarë duke thyer një rekord në rank e HLTV dhe gjithashtu të ftohet në tournament e Elisa Esports. HLTV është një platformë…
Team BLINK thyen një rekord të ri
Team BLINK është një ndër ekipet më të famshme shqiptare e cila së fundmi ka filluar të përfshihet në skena të ndryshme të esports rajonal dhe evropian. Dhe së fundmi TEAM Blink ka arritur një rekord të ri personal, tashmë…
BLINK arrin të fitojë kundër eSuba në Gjirafa50 Masters League
Gjatë ditës së djeshme u zhvilluan dy përballje të rëndësishme në Gjirafa50 Master League ku një ndër këto përballje ishte ajo midis Team BLINK dhe ekipit të eSuba. Përballje midis BLINK dhe eSuba u zhvillua gjatë ditës së djeshme ku…
Team Blink fiton Red Bull Flick – Kosovo Qualifiers
Red Bull Flick është një ndër tournamentet më të fundit të CS:GO nga Red Bull e cila i vendos lojtarët në situata 2v2 dhe ku dyshja më e mirë fiton. Kësaj here, BLINK arrin që të fitojë Red Bull Flick…
gULITO largohet, rigoN bashkohet me BLINK eSports
Pas largimit të një prej lojtarëve të saj kryesor, gULITO, BLINK vendos që pjesë të ekipit të saj të bëj 21-vjeçarin, rigoN, i cili ka qenë pjesë e ekipeve të njohura si Team Secret dhe c0ntact Gaming. Pas zbulimit të…