Tag: survival

Loja MMO Survival “The Day Before” shtyhet për në 2023
The Day Before është një prej lojërave që kryeson listën e lojërave wishlisted në Steam dhe më të shumëpritura. Por një njoftim i kryer së fundmi na ka informuar se loja do të shtyhet për në vitin 2023. I planifikuar…
Alien: Isolation lançohet për iOS dhe Android
Alien: Isolation, loja horror pirst person të vitit 2014, e vendosur në botën e Alien të Ridley Scott, tani është e disponueshme në mobile, duke përfshirë iOS dhe Android. Alien: Isolation ndjek vajzën e Ellen Ripley, Amanda, e cila mëson…
Minecraft: Si të gjeni lehtësisht çdo “ore”
Misioni më i madh në survival Minecraft është marrja e sa më shumë 'ores' të jetë e mundur. Praktikisht është e pamundur të kalosh lojën pa bërë të paktën pak “mine” prandaj ne iu keni sjellë një guide se ku…
Zbulohet sequel i The Forest, Sons of the Forest, në The Game Awards
Duhet të luftoni me demonat The Forest është një lojë open-world survival e lançuar në 2018, pas plot 4 vitesh në Early Access. Mesa duket, pritja ja ka vlejtur, pasi loja ka marrë vazhdimisht vlerësime shumë të mira në Steam.…
Top 10 lojërat më të mira Survival të të gjitha kohërave
Në një farë mënyre, shumica e lojrave kanë të bëjnë me mbijetesën, por disa përqëndrohen në atë zhanër shumë më tepër se lojëra të tjera. Nëse hedhim një sy drejt lojrave survival vëmë re se intensiteti i frikës ndaj të panjohurës…