Tag: super smash bros.

Ky dentist ju pastron dhëmbët falas nëse e mundni në Super Smash Bros.
Nëse do të kishte një lojë që dentistët do e kishin të preferuar do të ishte Super Smash Bros. Ultimate? Ndoshta Surgeon Simulator  ose ndoshta diçka Overcooked. Por si dikush që tashmë bën një punë stresuese, më shumë stres në…
Kazuya Mishima i Tekken vjen në Super Smash Bros Ultimate
Kazuya Mishima tani është në dispozicion në Super Smash Bros Ultimate, duke sjellë me vete një stil luftimi tepër kompleks dhe përditësimin 12.0 për lojë. Përfaqësuesi i Tekken është luftëtari i pestë që bashkohet me Ultimate si pjesë e Fighters…
Nintendo Switch kalon 84 milionë shitje konsolash
Viti 2020 për Nintendo-n ka qenë vit i rekordeve. Kompania arriti fitimin e saj më të mirë operativ prej 6 miliardë dollarësh dhe vitin e dytë më të mirë të të ardhurave, me 16,6 miliardë dollarë. Nintendo Switch tani numëron…
Pyra dhe Mythra nga Xenoblade Chronicles 2 tani i gjeni në Smash
Pyra dhe Mythra nga Xenoblade Chronicles 2 po i bashkohen Smash-it. Personazhet më të rinj në DLC të Super Smash Bros. Ultimate, Pyra dhe Mythra nga Xenoblade Chronicles 2, do të jenë në dispozicion të Enjten, njoftoi Nintendo. Ato janë…
Super Smash Bros. Ultimate Throwback Throwdown ndodh në 23 Tetor
Do të jenë dy orë të mbushura me aksion; Të premten, 23 Tetor nga ora 6:00 pasdite. deri në 8:00 pasdite, adhuruesit e Super Smash Bros Ultimate do të garojnë kundër njëri-tjetrit në një kompeticion online në të gjithë Europën.…
6 luftëtarë do të vijnë me SSB Ultimate Fighters Pass Volume 2
Lojtarët e Super Smash Bros. Ultimate padyshim që duhet të jenë entuziastë Lista e personazheve në Super Smash Bros. Ultimate është më e madhe se ç'mund ta imagjinonim përpara lançimit të lojës, por duket se ajo do të zgjerohet edhe…
Zbulohen lojërat e Evo 2019: në vend të Melee do të jetë Ultimate
Në listën e lojërave gjatë Evo 2019 përfshihen Super Smash Bros. Ultimate, Mortal Kombat 11 dhe Samurai Shodown Organizatorët e eventit vjetor Evo për lojërat fighting lajmëruan listën e lojërave për eventin e këtij viti mbrëmjen e të martës. Evo…
Henry Cavill në The Witcher të Netflix – GameON Weekly
GameON Weekly është një emision nga GameON Albania ku ju sjellim një përmbledhje të lajmeve më të rëndësishmesh të javës. Në edicionin e tretë të GameON Weekly flasim për: 5. Smash Bros. Ultimate zbulon World of Light 4. Battlefield 5…
10 lojërat më të shumëpritura për Vjeshtën e 2018-ës
Sezoni i pushimeve është drejt fundit, që do të thotë se lojtarët do të shohin shumë lojëra të lëshuara në muajt e ardhshëm. Ndërkohë që disa video-lojëra të mëdha që pritej të lançoheshin në vjeshtën e vitit 2018 u shtynë…