Tag: super mario

Chris Pratt do të luajë Mario në filmin Super Mario
Aktori i famshëm i Guardians of the Galaxy dhe Jurassic World, Chris Pratt do të luajë Mario në filmin e ardhshëm të animuar të Nintendo, Super Mario, i cili do të dalë në kinema gjatë vitit 2022. Nintendo njoftoi emrat…
Miles Morales kap majat teksa PS5 del përsëri në treg
Miles Morales është numri 1 në Mbretërinë e Bashkuar për herë të parë që nga lançimi i tij 4 muaj më parë. Ka arritur të qëndrojë për një kohë të gjatë në top listën e lojërave më të shitura të…
Switch bëhet sistemi i dytë më i shitur Nintendo në SHBA
Shitjet totale të Nintendo Switch në SHBA kanë tejkaluar më në fund ato të Nintendo DS, sipas të dhënave të fundit. Kjo e bën Switch, i cili u lançua ​​më 3 Mars 2017, konsolën e dytë më të shitur Nintendo…
Mario Kart Live: Home Circuit sjell lojën racing në jetën reale
Loja është planifikuar të dalë në treg më 16 Tetor në Nintendo Switch Zhanri i toys-to-life ka qenë jo-aktiv për vitet e fundit, por kjo mund të ndryshojë me publikimin e "Mario Kart Live: Home Circuit". Loja e ardhshme më…
Super Mario Maker 2 tejkalon 20 milion uploads
Nintendo njoftoi një statistikë marramendëse Super Mario Maker 2 përmes Twitter-it të premten. Që nga lançimi global i lojës në Nintendo Switch në Qershor 2019, lojtarët kanë ngarkuar mbi 20 milion nivele (ose "courses", siç njihen në lojërat Mario) në…
Nintendo do të bëjë remaster lojërat e Super Mario në Switch këtë vit
Nintendo planifikon të rilançojë një numër lojërash në katalogun e Super Mario në sistemet e Switch për këtë vit. Sipas një raportimi, burime të shumëfishta kanë konfirmuar se loja planifikon të bëjë remaster lojërat e serisë 35-vjeçare. Këto remasters do…
Zbulohet zyrtarisht seti i Super Mario LEGO
Mjaft i lezetshëm Projekti i ri thuhet se sjell "një rimagjinim të përvojës së ndërtimit LEGO", me lojtarë në thelb të aftë të ndërtojnë nivelet e tyre të personalizuara të Mario duke përdorur blloqe LEGO. Ndoshta pjesa më emocionuese, megjithatë,…
Mario Kart Tour më në fund po sjell një multiplayer mode
Garoni kundër shtatë lojtarëve të tjerë në Mario Kart Tour duke filluar këtë fundjavë Duke filluar këtë fundjavë, loja free-to-play Mario Kart Tour do t'ju lejojë të luani me njerëz të tjerë online dhe lokalisht në tre mode-e të reja…
Një lojë e re Mario Kart mund të vijë në Nintendo Switch
Seritë e Mario Kart nuk ka parë ndonjë risi kohët e fundit. Ndërsa shitjet e Nintendo Switch kanë qenë në rritje, nuk ka asgjë të re për fansat e Mario Kart 8. Kohët e fundit, një burim raportoi diçka në…
Këto janë lojërat më të shitura të Nintendo Switch që prej lançimit
Sword and Shield bëjnë një debutim gjigandësh, dhe Luigi bashkohet po ashtu Nintendo ka lëshuar pasqyrat e saj të fundit financiare për tremujorin që përfundon më 31 Dhjetor 2019, me suksesin e vazhdueshëm për konsolin e tyre hibrid, Nintendo Switch.…