Summit1g shpjegon pse Warzone është “battle royale më i keq”
Streamer-i veteran i Twitch Jaryd 'summit1g' Lazar ka kritikuar Call of Duty: Warzone si një "camping simulator," duke cilësuar ndërtesat e shumta gjatësore në lojë, si një problem madhor. Teksa po transmetonte në datë 3 madh, summit u acarua me…
A do të kalojë Summit1G në Mixer?
Jaryd 'summit1g' Lazar ka parë shifra të qindra dhe mijëra shikuesish në kanalin e tij të Twitch, por e ardhmja e tij në këtë platformë nuk duket shumë e sigurtë. Lideri i 1G Squad ka një sasi masive ndjekësish në Twitch…
Zhvilluesit e Valorant fitojnë kundër streamerave si shroud dhe Summit1g në një ndeshje miqësore
Ata kanë shumë për të mësuar. Lojtarët e CS:GO mund të kenë një avantazh të vogël në Valorant në krahasim me lojtarët që kanë eksperiencë në lojëra të tjera, por mbrëmja e shkuar tregoi se edhe lojtarët më të mirë…
Summit1g shpjegon pse Krieg duhet të bëhet nerf në CS:GO
Streamer-i kishte akuza të rënda ndaj Valve dhe Krieg meta Edhe pse Summit1g është larguar nga stream-et e Counter-Strike: Global Offensive për të eksploruar lojëra të tjera FPS, ai padyshim që ende tregon interes për shooter-in e Valve. Ndërkohë që…
Summit1g shpegon pse Valorant do jetë 10 herë më mirë se Overwatch
Njoftimi për ardhjen e Valorant ka bërë që shumë streamera të jenë të emocionuar për lojën, përfshirë këtu edhe Summit. FPS e Riot ka kapur vëmendjen e komunitetit të gaming dhe me një beta të mbyllur pranë, lojtarët tashmë janë…
Summit1g shpreh zhgënjimin nga mungesa e efekteve të audios në Warzone
Call of Duty: Warzone mund të jetë një nga lojërat më të shikuara në Twitch që nga lançimi i saj në fillim të këtij muaji, por kjo nuk do të thotë që loja është pa të meta. Summit1g është deri…
Shroud, Summit1g & Nadeshot thonë se Warzone është “më e lehtë” me controller
Debati për controller vs dhe maus & tastierë është një që nuk mund të vdesë kurrë, por tani disa nga emrat më të mëdhenj në esports dhe streaming kanë dhënë fjalën e tyre për ndryshimin mes të dyjave në Warzone…
Summit1g zbulon loadout-in M4A1 që ai përdor për të fituar në Warzone
Me Warzone duke qenë një hit kaq i madh pas fillimit të saj, lojtarët e Call of Duty po përpiqen të gjejnë loadouts të përsosura për t'u përdorur në lojën Battle Royale dhe Jaryd ‘Summit1g' Lazar mund ta ketë gjetur…
Summit1g shpërthen veten, Ninja & Dr Lupo në Warzone
Tyler 'Ninja' Blevins u la pa fjalë gjatë turneut $50,000 në Code Green në Call of Duty: Warzone pasi ai dhe Jaryd 'summit1g' Lazar ranë nga qielli, pasi helikopteri i tyre papritmas shpërtheu Të tre morën rrugën ajrore në një…
Summit1g, Dr DisRespect dhe xQc diskutojnë nëse PUBG i ka ardhur fundi
12 muajt e fundit nuk kanë qenë shumë të suksesshëm për PUBG le të themi. Kjo duket mjaft mirë kur sheh që loja humbi afro 200,000 lojtarë në PC vitin e kaluar. Gjatë stream-it të tyre të 21 Janarit, Escape…