Tag: subscription

BMW do sjellë mikrotransaksione për veçori bazike
BMW-të janë makina luksoze që do ja vlejë çdo qindarkë në mënyrë të natyrshme, saqë do të supozoni se do të ishin të kompletuara, por do t'ju duhet të abonoheni në disa shërbime me pagesë nëse dëshironi një makinë plotësisht…
Epic Games mund të sjellë një shërbim me abonim në Fortnite
Këtu përfshihet battle pass-i, 1,000 V-Bucks dhe ca gjëra të tjera. Epic Games mund të planifikojë të sjellë një shërbim të tipit subscription në Fortnite. Kjo sipas një studimi të fundit të bërë nga zhvilluesi. Ky shërbim do i mundësojë…
Apple do të krijojë një sistem abonimesh mujore për iPhone
Do të mund të merrni iPhone-in e ri dhe shërbime të tjera të Apple duke paguar çdo muaj Shumë analistë besojnë se Apple do të krijojë një shërbim të bazuar tek abonimet për iPhone. Sipas tyre, një ndryshim i tillë…
Mixer ul çmimin e subscriptions në $4.99 për të konkuruar me Twitch
Tashmë mund të kurseni plot $1. Në fillim Ninja, pastaj shroud. Tani Mixer është duke i vënë sytë në çmimet e subscription të Twitch. Shërbimi për streaming, Mixer i ndryshoi çmimet e subscriptions sot, duke e ulur koston nga $5.99…
Nitro Games e Discord do të mbyllet në tetor
Askush nuk po i luan lojërat flas, ndaj Discord thjesht do i heqë. Programi Nitro i Discord, një shërbim subscription që ofron opsione shtesë në këtë platformëdhe akses në shumë lojëra indie do të mbyllet. Discord tha se ka mësuar…
Anthem është pjesë e Origin Access të EA për $5
Që sot Anthem dhe shumë lojëra të tjera janë pjesë e Origin Access të EA. EA është një kompani që e eksploroi idenë e gaming subscriptions përpara se të bëhej një trend dhe tani shërbimi i saj Origin Access Premier…
EA Access është konfirmuar se do të vijë këtë verë në PS4
Gjërat do të funksionojnë njëlloj si në Xbox Pas shumë spekulimeve dhe thashethemeve, EA më në fund ka konfirmuar se shërbimi EA Access do të vijë në PlayStation 4. Më parë Sony nuk është dukur shumë i interesuar në këtë…