Tag: subscribers

Kkatamina do të bëhet streamer femër më e klikuar në Twitch
Ylli në rritje i Twitch, Miyoung 'kkatamina' Kim është në prag të thyerjes së një rekordi të numrit të subscribers në platformë, vetëm në vitin e dytë të streaming. Kkatamina filloi streaming në Twitch në maj 2020, dhe që atëherë,…
PewDiePie shpjegon pse i dhuroi fansit butonin e tij të YouTube me diamant
Felix 'PewDiePie' Kjellberg shpjegoi pse vendosi t'i dhuronte play button të YouTube me diamant një fansi, pavarësisht se ishte një trofe për arritjen e tij prej 100 milionë subscribers. Pewds është një nga YouTubers më jetëgjatë në internet. Tani, duket…
PewDiePie bëhet YouTuber-i i parë që kap 110 milionë subscribers
Felix ‘PewDiePie’ Kjellberg është bërë zyrtarisht krijuesi i parë në YouTube që tejkalon 110 milion subscribers në këtë platformë. Kur mendoni për YouTube, zakonisht ka vetëm një krijues që ju vjen në mendje si imazhi i platformës dhe ky është…
T-Series kapi 125 milionë subscribers muajin e shkuar dhe askush se vuri re
T-Series, kompania e Bollywood që ja doli të mundte PewDiePie në garën për 100 milionë subscribers, ja ka dalë të thyejë një tjetër rekord, duke kapur 125 milionë subscribers. Problemi i vetëm është që askush nuk e vuri re. Lufta…
T-Series është pranë kapjes së 200 milionë subscribers në YouTube
T-Series ka momentalisht avantazhin në numrin më të madh të subscribers në YouTube. Gjithsesi, kompania e produksionit të muzikës dhe filmave indianë mund të kapë 200 milionë subscribers më shpejt nga ç'mendojmë. Lufta e T-Series me PewDiePie për 100 milionë…
Kush është PewDiePie? Si i arriti mbreti i YouTube 101 milion subscribers
Me mbi 101 milion subscriber, Felix ‘PewDiePie’ Kjellberg është individi më i madh në YouTube. Ja se si shkoi ai nga një YouTuber i vogël i Minecraft, në një nga personalitetet më të mëdha në botë. PewDiePie është duke shijuar…
Kush janë streamer-at më të mëdhenj në 2019?
Këto janë streamer-at me më shumë followers, subcribers dhe të ardhura në 2019. Secili prej nesh ka streamer-in e tij të preferuar. Dikujt mund t'i pëlqejë të shikojë momente të aftësive të Shroud, dikujt tjetër shpërthimet e Dr. Disrespect. Sipas…
PewDiePie është më afër se kurrë 100 milion subscribers
Që në 2010n, PewDiePie është cilësuar si mbreti i YouTube, duke kapuar miliona shikime në çfarëdolloj gjëje që ai poston, qoftë kjo një video në Minecraft ose një klip i tiji muzikor. Pavarësisht se luftën e tij shumëvjeçare me T-Series…