Tag: street fighter

Nxitoni të merrni Street Fighter 2 falas në Steam
Street Fighter është një prej serive më të vjetra të video lojërave e cila ka evoluar gjatë viteve. Dhe Capcom po jep falas një prej tyre në Steam pranda nxitoni ta merrni sa më parë. Loja falas nga seria e…
Street Fighter zbulon lojën e saj të ardhshme
Street Fighter 6 është zyrtarizuar dhe do të dalë vitin e ardhshëm në konsola dhe PC përmes Steam. Traileri i ri tregon një stil të ri të gjallë të artit për Street Fighter, disa nga luftëtarët do ti shohim në…
Brawlhalla sjell një crossover tjetër me Street Fighter
Dhalsim, Sakura, Ken, M. Bison dhe Luke i Street Fighter janë gati për t'iu bashkuar përleshjes - ja një vështrim i detajuar se çfarë të presësh nga secili prej këtyre personazheve të rinj: Dhalsim – Crossover për Rayman – I…
Fortnite sjell skine të reja nga Street Fighter
Epic Games po vazhdon crossover-in në rritje të Fortnite x Street Fighter këtë javë me dy skine të tjera nga ekskluziviteti i luftimeve që vijnë në lojën Battle Royale. Pasi fillimisht shtuan Ryu dhe Chun-Li vitin e kaluar dhe më…
Traileri i Street Fighter 6 zbulohet nga Capcom
Capcom ka njoftuar zhvillimin e Street Fighter 6, kapitullin tjetër në serinë ikonike të luftimeve. Ai gjithashtu publikoi një trailer teaser me Ryu dhe Luke, një personazh kryesor DLC që shfaqet në fund të Street Fighter V. Loja u njoftua…
Brawlhalla sjell Ryu dhe Chun-Li me Street Fighter crossover
Një tjetër crossover vjen në Brawlhalla, një lojë luftarake platformer falas, e cila tashmë ka parë një numër të madh crossover. Loja e ngjashme me Super Smash Bros ka një bazë mjaft të përkushtuar fansash, të kompletuar me një komunitet…
2 karaktere të rinj të Street Fighter vijnë në Fortnite
Fortnite po jep të dhëna për dy karaktere të rinj dhe së shpejti me një tjetër crossover me Street Fighter. Çdo informacion që i duhet fansave u postua në Twitter, i cili shfaqi karaterin e ri të zgjedhur në Super…
Zbulohet karakteri i ri i Street Fighter V: Champion Edition, Oro dhe Akira
Capcom iu ka dhënë fansave të Street Fighter V atë cfarë ata deshën të shikonin gjatë Summer Update 2021 e cila sjell datat e lançimit për Oro dhe Akira, tregon Tournament Mode dhe zbulon karakterin e pestë DLC i cili…
Lojtarët e Fortnite nuk ndalojnë dot së pari skinin e Chun-Li Street Fighter
Epic Games prezantoi një skin të ri Fortnite Street Fighter të bazuar në Chun-Li dhe lojtarët nuk ndalojnë dot së pari atë. Street fighter skins i përfshijnë të dyja Ryu dhe Chun-Li. Të dyja ato janë komplimentuar përsa i përket…
Street Fighter V bën 5 vjet dhe sjell një karakter të ri
Pak më shumë se pesë vjet më parë, Street Fighter V u lëshua për fansat e lojërave fighting në të gjithë botën. Që nga ajo kohë, loja ka vazhduar të rritet dhe të evoluojë në atë që është tani. Duke…