Tag: street fighter 6

Street Fighter zbulon lojën e saj të ardhshme
Street Fighter 6 është zyrtarizuar dhe do të dalë vitin e ardhshëm në konsola dhe PC përmes Steam. Traileri i ri tregon një stil të ri të gjallë të artit për Street Fighter, disa nga luftëtarët do ti shohim në…
Traileri i Street Fighter 6 zbulohet nga Capcom
Capcom ka njoftuar zhvillimin e Street Fighter 6, kapitullin tjetër në serinë ikonike të luftimeve. Ai gjithashtu publikoi një trailer teaser me Ryu dhe Luke, një personazh kryesor DLC që shfaqet në fund të Street Fighter V. Loja u njoftua…