Tag: streamers

Pokimane bie nga froni i Twitch, ja kush ja merr
Imane Anas aka Pokimane ka qenë streamerja femër më e ndjekur në Twitch për një kohë të gjatë, megjithatë, statistikat e fundit tregojnë se ajo nuk është më në fron si streamerja femër më e ndjekur. Pokimane është një personazh…
Cili është donacioni maksimal që mund të bëni në Twitch?
Shikuesit në Twitch shpesh duan të tregojnë mbështetjen e tyre për streamers e tyre të preferuar në platformë duke u dhënë atyre donacione në kanalet e tyre. Megjithatë, në disa raste, shikuesit kanë dhuruar shuma të mëdha parash për ta.…
Facebook Gaming kalon YouTube Gaming, Twitch “dominon” përsëri
Shumë platforma të ndryshme ka patur një rritje të madhe kohët e fundit dhe disa stastika të reja janë zbuluar rreth këtyre platformave duke zbuluar shumë të dhëna të rëndësishme. Një raport është publikuar së fundmi nga Streamlabs dhe Stream…
Ludwig parashikon që shumë streamers do të kalojnë nga Twitch në YouTube
Streamer i Twitch, Ludwig Anders Ahgren bëri disa pretendime interesante në episodin e tij të fundit të The Yard. Benjamin "DrLupo" Lupo dhe Timothy "TimTheTatman" Betar kaluan në YouTube në fillim të kësaj jave. Atëherë veterani i FPS Nicholas "NICKMERCS"…
NICKMERCS zbulon armën Warzone “OP” që askush nuk po përdor
Ylli i streaming Nick ‘NICKMERCS’ Kolcheff beson se Groza e Warzone është "OP" kur përdoret në mënyrën e duhur dhe mund të jetë në rrugën e saj për t'u bërë pjesë e meta. Meta në Warzone ka qenë në përdorim…
Këta janë top 10 streamers të gaming dhe esports në Twitch
Shikuesit shikojnë streamers kryesorë ashtu siç do të shihnin shfaqjen e tyre të preferuar televizive. Si rezultat, brandet dhe kompanitë e ndryshme po grumbullohen rreth streamers më të mirë për të përdorur ndikimin e tyre për qëllime publiciteti. Ka mjaft…
Pas anulimit të TwitchCon 2020, Twitch publikon eventin virtual GlitchCon
Pasi shumica e eventeve gjatë 2020 janë anuluar, shtyrë ose realizuar në një formë tjetër, Twitch ka vendosur që TwitchCon 2020 ta sjellë ndryshe nga herët e tjera. TwitchCon është një prej eventeve më popullor në botën e gaming pasi…
Pokimane surprizon streamer-at e vegjël në Twitch
Streamer e famshme, Pokimane bën donacione tek streamer-ët e vegjël në Twitch Pokimane është bërë një prej streamer më të mëdhenj në Twitch me një komunitet në rritje prej 5.6 milion ndjekësish. Prandaj ditën e djeshme gjatë një video të…
Facebook Gaming do t’i japë content creators opsione muzikore për streams
Streamers të lojërave në Facebook nuk kanë nevojë të shqetësohen për probleme copyright-i për të luajtur muzikë në background-in e stream-it të tyre, njoftoi platforma së fundmi. Në një postim në blog, Facebook Gaming tha se ka një marrëveshje me…
5 streamera që humbën toruan ndaj shikuesve në live stream
Ka patur momente kur streamerat kanë qenë mjaft të inatosur me shikuesit e tyre, duke sjellë në paragrafe të tëra mllefi dhe momenteve, për të cilat janë bërë menjëherë pishman. Në këtë artikull do të shikojmë pesë streamera të cilët…