Tag: steam games

Outriders mund të luhet falas deri të enjten në Steam
Third-person shooter “Outriders” i "People Can Fly" më pëlqeu kur luajta me të vitin e kaluar, megjithëse nuk mund të kundërshtoj vlerësimin e Morganit prej 63% se ai vihet ne hije në krahasim me lojërat e mëparshme të studios, Bulletstorm…
Më shumë se 1,000 lojëra PC janë me ulje gjatë këtyre ditëve
Fanatical ka nisur shitjet e tij të Vitit të Ri Lunar, duke ulur çmimet në më shumë se 1000 lojëra, duke përfshirë Wasteland 3, Total War: Warhammer 3 dhe Elden Ring. Shitja zgjat deri më 8 shkurt dhe shumica e…
Steam thyen sërish rekordin e përdoruesve live
Steam sapo arriti numrin e tij më të lartë ndonjëherë të përdoruesve në platformë, duke arritur afro 28 milionë lojtarë të regjistruar në 2 janar. Rekordi i ri, 27,942,036, vjen pas një periudhe rritjeje të qëndrueshme që filloi korrikun e…
Valve tashmë po teston Steam Deck me 50,000 lojëra
Siç e dimë, Steam aktualisht është duke punuar në Steam Deck - një kompjuter portativ i dorës. Nintendo ka dominuar skenën portabël për një kohë tani, por rivali i ardhshëm i Steam ka avantazhin e një librarie prej 50,000 lojërash…
Do të merrni BAN nëse përdorni emrat Bezos dhe Amazon në New World
Gjëja e parë që u testua në New World të Amazon ishte të shikohej nëse mund të tallenin me themeluesin e Amazon Jeff Bezos me emrin e përdoruesit, por Amazon ishte një hap para. New World nuk lejon përdorimin e…