Tag: steam deck

Valve po punon me një projekt VR headset të quajtur Deckard
Valve mund të ketë një headset të dytë VR në zhvillim me një dizajn të pavarur të ngjashëm me atë që ofrohet aktualisht nga linja e headsets Oculus Quest e Facebook. Dëshmitë për headset-et e reja u zbuluan nga YouTuber…
Minecraft mund të vijë në Steam?!
Minecraft është një prej lojërave më popullore në botë e cila vazhdon dhe rritet çdo ditë edhe më shumë. Por pavarësisht popullaritetit të madh që loja ka, ajo nuk është në Steam i cili është dyqani më i madh online…
Scalpers po ofrojnë Steam Deck për 5 mijë dollarë në eBay
Njoftimi i Valve për Steam Deck bëri që bota e lojrave të shpërthente në lajme, pas njoftimit të një konsole lojrash portative të dizajnuar nga Valve që paketonte një CPU AMD Zen 2 me bërthama RDNA2. Sidoqoftë, siç është rasti…
Luani lojërat tuaja të PC kudo që shkoni me Steam Deck
Valve më në fund prezantoi Steam Deck, pajisjen gaming të ngjashme me Switch e cila ka kohë që përflitet. Por çfarë sjell kjo pajisje dhe kur do të vijë ajo? Steam Deck do të përfshijë një AMD APU quad-cpre Zen…