Star Wars Jedi: Fallen Order është loja e dytë më e shitur e vitit të kaluar
Jedi: Fallen Order është loja e dytë më e shitur e 12 muajve që çojnë deri në tetor, të paktën në SHBA, sipas grupit të shitjes NPD. Lista renditet sipas shitjeve në dollarë dhe përfshin vetëm shitjet e plota të…
Google konfirmon më shumë lojëra EA për Stadia
Projekti i Google në cloud gaming ka qenë pak zhgënjyes dhe Stadia vuajti nga një reagim i përzier. Me gjithë reagimin zhgënjyes të Stadia, ka pasur përpjekje për të përmirësuar platformën përfshirë zhvillimin e anëtarësimit pro dhe një librarie gjithnjë…
Star Wars Jedi: Fallen Order Review – A është kjo mrekullia e Respawn?
Tre vite kanë kaluar nga eksperienca e fundit single player e Respawn, kur ata lançuan first-person-shooter-in të tyre të suksesshëm, Titanfall 2,  e cila u vlerësua nga gamers për campaign-in e saj impresionues. Ndërkohë, për sa i përket Star Wars,…
Me sa duket po punohet për Star Wars Jedi: Fallen Order 2
Star Wars Jedi: Fallen Order u lançua muajin e kaluar, por duket se EA që tani po planifikon një sequel. Në listimin e punëve tek adresa e kompanisë tregon se skuadra e Star Wars së Respawn po punëson për një…
Si të gjeni easter egg të fshehur të Star Wars në Apex Legends
Mesa duket Star Wars është i fshehur në historinë e lojës Duket se lojtarët e Apex Legends kanë qënë të gjithë të angazhuar me gjetjen e easter eggs kohët e fundit, pasi zhvilluesi Rayme Vinson zbuloi se ka një easter…
Merrni një skin falas në Apex Legends të frymëzuar nga Star Wars Jedi: Fallen Order
Pathfinder i Apex Legends tashmë mund të ecë rreth e qark battle royale-it duke u dukur pak, shumë pak, si wee droid BD-1 i Star Wars Jedi: Fallen Order. Është falas dhe çdo gjë që duhet të bëni për ta…
Gameplay-i i ri i Star Wars Jedi: Fallen Order tregon atë që nuk u pa në E3
Pamjet e gameplayit të Star Wars Jedi: Fallen Order u panë për herë të parë në E3 e këtij viti. Gjithsesi ajo që Respawn tregoi, nuk ishte e plotë. Tani EA ka publikuar një video që ju lejon ta shikoni…
Star Wars Jedi: Fallen Order vjen me një trailer gameplay në E3 2019
Më në fund mund të shohim tamam çfarë Respawn ka përgatitur EA kishte premtuar që pamjet e para të Star Wars do ti merrnim në E3 2019 dhe tani kemi në dorë një trailer gameplay 13 minutësh, të prezantuar nga…
Star Wars Jedi: Fallen Order vjen me një trailer që zbulon historinë e lojës
Ende nuk ka shumë detaje mbi gameplay-in. Star Wars Jedi: Fallen Order më në fund është zbuluar plotësisht dhe tani kemi edhe pamjen e parë të lojës nga Respawn Entertainment. Traileri, që mund ta shikoni më poshtë, fokusohet në linjën…
Zbulohet posteri i parë për Star Wars Jedi: Fallen Order
Posteri i parë për Star Wars Jedi: Fallen Order ka qarkulluar online, duke trguar një Jedi me droid-in e tij në një planet të mbuluar me dëborë, teksa shohin një anije kozmike të gjymtuar. Ja se çfarë përshkrimi mban: "Nga…