Tag: star citizen

Star Citizen është falas për tu provuar për 11 ditë
Simulator-i i hapësirës Star Citizen do të jetë falas për tu provuar përgjatë datave 22 maj deri në 1 qershor. Përgjatë kësaj periudhe kushdo me një adresë në lojë mund të testojë anijet e reja dhe çdo gjë që ajo…
Star Citizen ka mbledhur më shumë se $250 milionë
Ekzaktësisht $252,117,980 Mbase jo të gjithë e dini se çfarë është Star Citizen, por gjithsesi loja ka arritur një shifër marramendëse, duke mbledhur më shumë se $250 milionë nga 2,451,969 mbështetësit e saj. 9 milionë dollarë u mblodhën vetëm gjatë…
Star Citizen do të jetë falas nga 1 maji deri në 8 maj
Cloud Imperium Games njoftoi se Star Citizen do të jetë sërish falas për një periudhë të përkohshme. Do të jenë pikërisht datat nga 1 deri në 8 maj. Ky event vjen me rastin e lançimit të update-it më të fundit…
Ka ende shpresë për Anthem, thotë Chris Roberts nga Star Citizen
Dy muajt e parë të lançimit të Anthem kanë qenë të vështra. Lojtarët kanë patur pafund ankesa, por Chris Roberts, themeluesi i Cloud Imperium Games dhe regjizori pas Star Citizen është shprehur se sipar tij, Anthem ende mund të bëhet…
Shihni trailerin kinematografik të Star Citizen’s Squadron 42
Fushata e Star Citizen’s Squadron 42 tani ka një trailer. Ky i fundit u zbulua këtë javë në CitizenCon. Yjet e trailerit kinematografik janë Gillian Anderson, Mark Hamill, John Rhys-Davies, Gary Oldman, Henry Cavill dhe Mark Strong. Në sajë të…