Tag: Squid Game

Pse dublimi në anglisht i Squid Game është kaq i keq?
Squid Game është një serial i shkëlqyer, i ekzekutuar në mënyrë mbresëlënëse nga fillimi në fund. Asetet e saj përfshijnë kastin e tij, të mbushur me aktorë të famshëm dhe të sapoardhurit që ofrojnë shfaqje emocionuese dhe komplekse. Por, meritat…
Ylli i Squid Game, HoYeon Jung arriti 20 milionë ndjekës në Instagram pas debutimit të Netflix
Shfaqja e fundit hit e Netflix Squid Game ka pushtuar internetin dhe aktorja kryesore HoYeon Jung ka marrë shpërblimet, pasi numri i ndjekësve të saj në Instagram është rritur në mbi 20 milionë që kur debutoi programi. Drama e Koresë…
YouTuber bëhet viral me videon e sfidës “më realiste” të Squid Game
YouTuber e njohur ‘Brianna’ është bërë viral me videon e saj Squid Game që sjell sfida nga shfaqja në jetën reale. Squid Game ka pushtuar internetin që nga publikimi i tij Netflix në shtator. 456 konkurrentë kanë për detyrë të…
Tashmë mund të krijoni sfidën tuaj në Squid Game me MrBeast
Ylli i internetit MrBeast po sjell përshtatjen e tij të Squid Game në YouTube. Në përpjekje për t'i mbajtur garuesit në këmbë, ai po i bën thirrje komunitetit për ide të reja sfidash. Suksesi i dramës koreane Squid Game ka…
Një lojë Squid Game mund të vijë së shpejti sipas Netflix
Ekzekutivi i Netflix, Asia Minyoung Kim thotë se po merret parasysh një video lojë Squid Game. Nuk është një lajm surprizë, pasi Netflix thotë se Squid Game është në rrugën për të qenë shfaqja e saj më e shikuar ndonjëherë,…
Kodet për Squid Game në Roblox, para in-game dhe bat skins
Nëse ju pëlqeu të shikoni Squid Game në Netflix, ju do ta doni ta luani atë si një përvojë Roblox. Për të pasur sukses në këtë lojë dhe për të dalë nga borxhi, duhet të krijoni aleanca me të tjerët,…
Squid Game bëhet seriali më i suksesshëm i Netflix
Squid Game është zyrtarisht seriali më popullor i Netflix Vetëm disa muaj pasi Bridgerton u bë shfaqja më e madhe e Netflix, një seri tjetër ka marrë kurorën e saj - Squid Game është zyrtarisht shfaqja më e popullarizuar e…
Vans po rriten në popullaritet pas debutimit në Squid Game
Atlete të bardha, tuta sportive dhe kostume të kuqe-rozë mund të bëhen disa nga artikujt më të kërkuar të modës këtë sezon, kryesisht falë seriali të Netflix, Squid Game. Shitjet për Vans të bardha  janë katapultuar 7,800% që nga publikimi…
Squid Game vjen në Roblox?!
Të gjithë tashmë po flasin për Squid Game, serialin më të famshëm të momentit dhe hiti më i ri i Netflix. Seriali korean ka patur një impakt të madh dhe nuk mund të mungonte ky impact edhe në lojën Roblox.…
PewDiePie nuk po i pëlqen Squid Game: Është vetëm një ripoff anime!’
Felixi "PewDiePie" Kjellberg, i njohur në Youtube ndau mendimin e tij për hitin e serisë Netflix, Squid Game. Ylli suedez shpjegoi pse ai mendon se shfaqja nuk është origjinale dhe pse ai mendon se është me të meta. Që nga…