Tag: splinter cell

Si të luani Zero në Rainbow Six Siege
Çfarë duhet të dini rreth Zero dhe si ta përdorni atë Sezoni i ri është tashmë në live server bashkë me operatorin më të ri në skuadrën Rainbow, Sam Fisher ose siç do të njihet që sot e tutje në…
Y5S3 në Rainbow Six Siege po vjen bashkë me shumë ndryshime
Gjatë Six August 2020 Major NA, Ubisoft zbuloi sezonin e tretë “Shadow Legacy” bashkë me shumë ndryshme Ditën e djeshme gjatë Six August 2020 Major, Ubisoft prezantoi Operation Shadow Legacy me operatorin e ri Sam Fisher i quajtur “Zero”. Përveç…
Sezoni i ri në Rainbow Six Siege do të sjellë ndryshime të mëdha
Crossover midis Rainbow Six Siege dhe Splinter Cell do të sjellë ndryshime më të mëdha të ardhura ndonjëherë në lojë. Shumë ndryshime janë planifikuar për R6S dhe mesa duke ne nuk dimë as gjysmën e tyre. Sipas game designer Jean-Baptiste…
Splinter Cell po kthehet përsëri dhe kësaj here si seri e animuar
Shumë videolojëra po kthehen në seri të animuara dhe kësaj here është radha e Splinter Cell Në fillim të muajit korrik, Fraser bëri të ditur se Ubisoft po i sjell zvarrë fansat e Splinter Cell duke u shprehur se kanë…
Një lojë e re Splinter Cell mendohet të njoftohet në Game Awards 2019
Në muajt e shkuar, Ubisoft ka hedhur shenja drejt mundësisë së një instalimi të ri të Splinter Cell. Përgjatë kësaj kohe ka patur edhe shumë leaks që kanë sugjeruar të njejtën gjë. Me mbylljen e vitit, kanë filluar të qarkullojnë…
Splinter Cell dhe Assassin’s Creed mendohet të vijnë në Oculus VR
Facebook dëshiron të shtojë librarinë e lojërave të disponueshme për linjën e tyre Oculus VR dhe duket se kompania ka bindur Ubisoft që ti ndihmojë. Sipas një raportimi të ri, Facebook ka firmosur një marrveshje me Ubisoft për lojërat VR…
Sam Fisher nga Splinter Cell kthehet, por me një lojë mobile
Në prill, Ubisoft deklaroi se seritë e shumëkërkuara të Splinter Cell nuk kishin mabruar: "Në një pikë, do të shihni diçka", tha CEO Yves Guillemot në atë kohë. Në konferencën e Ubisoft në E3, Sam Fisher më në fund u…
Ubisoft konfirmon si padashje një lojë të re Splinter Cell në Twitter
Fansat kanë kohë që janë duke kërkuar për lojën e rradhës të Splinter Cell. Ubisoft ka qenë përgjithësisht i fshehtë rreth konfirmimit të saj, por drejtori krijues sapo e zbuloi atë hapur për të gjithë botën. Të gjithë po prisnim…
Ubisoft ka pasur plane konkrete për një Splinter Cell të ri
Vjen një moment ku fansat kërkojnë rikthimin e një ''franchise''-i i cili dikur ka qenë mjaft i pëlqyer.Ky fenomen po ndodh me Splinter Cell. Shkak i kësaj kërkese është mungesa e publikimit të Metal Gear Solid për një kohë të…
Splinter Cell, mund të jetë në ri-zhvillim, bazuar në lojën origjinale
Kanë kaluar katër vjet që nga lancimi i Tom Clancy’s Splinter Cell, me lojën Splinter Cell: Blacklist në 2013. Edhe pse Rainbow Six, Ghost Recon dhe lojëra të tjera të serive të Tom Clancy kanë pasur pjese të reja, aventurat…