Tag: source 2

Nxitoni të merrni dhuratat për 10 vjetorin e CS:GO
Është koha për të festuar me 10 vjetorin e lojës së Counter-Strike: Global Offensive me disa prej dhuratave që CS:GO ka në plan të sjellë. Counter-Strike: Global Offensive u lançua më 21 gusht të vitit 2012 duke fituar një popullaritet…
Ja si do të ishte CSGO e ndërtuar në Source 2
Ish-zhvilluesi i Valve shpjegon se si Source 2 do ta ndryshojë me të vërtetë CSGO Një port Source 2 i CSGO ka qenë në mendjet e fansave prej vitesh tani. Me kalimin e kohës, pritshmëritë dhe teoritë rreth asaj se…
CSGO ndoshta po zhvillohet në Source 2 Engine
Thashethemet rreth motorit të shumëpritur Source 2 në Counter-Strike: Global Offensive hasën në një zhvillim serioz në internet. TalkEsport në prill 2021 kishte raportuar një leak të mundshëm që sugjeronte disa skedarë konfigurimi që mbanin etiketat Source 2 dhe një…
A do ta luanit dot CSGO nëse do të ishte në Source 2
Counter Strike Global Offensive, First Person Shooter ka ekzistuar për gati 10 vjet tani. Një përmirësim mbi versionet e mëparshme të tij si CS 1.6 dhe CS:Source, CSGO është bërë më i madh se kurrë – duke goditur rregullisht majat…
Më në fund CSGO po kalon në Source 2?
Që prej lançimit të engine të ri Source 2, ka patur plot thashetheme që Counter-Strike: Global Offensive do të kaloj në këtë engine të ri. Deri më tani s’kemi patur asnjë njoftim zyrtar por disa detaje të reja na bëjnë…
Zhvilluesi i CS:GO thotë se Source 2 engine do ndryshojë lojën totalisht
Fansat e Counter-Strike: Global Offensive kanë kohë që thërrasin Valve të transferojnë lojën në motorin Source 2, por mund të mos jetë gjithçka që ata shpresojnë. Një ish zhvillues i Valve diskutoi se si mund të duket një CS:GO i…
Detaje të CS:GO Source 2 të fshehura në update-in e ri të Dota 2
Valve shtoi pothuajse të gjithë hijeshuesit dhe entitetet e CS:GO në Dota 2 sot me update-in masiv të MOBA-së "Dawnbreaker". Duke gjykuar nga patch-i i Dota 2, Danger Zone është duke u formuar që të jetë një nga pjesët e…
Një update i madh pritet që të vijë së shpejti në CSGO
Zhvilluesit e CSGO së fundmi po testojnë një server për CSGO beta duke na lënë të dyshojmë se një ndryshim i madh në CSGO do të vijë në një të ardhme të afërt. Përvec update të zakonshme dhe rregullimeve të…
Source 2 mund të vijë në CS:GO në fund të vitit të ardhshëm
Tyler McVickers përgënjeshtron zërat se ardhja e Source 2 është anulluar Më herët, Valve News Network kishte raportuar se kalimi i CS:GO në Source 2 ishte anulluar për shkak të kontentit të shumtë të komunitetit që duhej kaluar në këtë…
Update-i i CSGO për Source 2 engine është anulluar
Duket se Counter-Strike: Global Offensive nuk ka ndërmend të kalojë në Source 2 të Valve së shpejti, pasi raportohet se zhvilluesit kanë ndaluar së punuari me këtë update. Thashethemet për këtë update kanë qarkulluar që nga fillimi i 2020s, me burime…