Tag: sony playstation

PlayStation rrit fokus në industrinë e lojërat mobile
Sot, divizioni i Sonyt PlayStation njoftoi blerjen e Savage Game Studios, një ekip i zhvillimit të lojërave me bazë në Berlin dhe Helsinki me fokus në zhvillimin e lojërave aksion për platformat celulare. CEO dhe bashkëthemeluesi Michail Katkoff prezanton ekipin…
God of War: Ragnarok do të lançohet më 9 nëntor
God of War: Ragnarok, një nga lojërat më të mëdha të vitit të Sony, tani ka një datë zyrtare të lëshimit. Sony njoftoi sot se Ragnarok do të luhet në PS4 ashtu edhe PS5 më 9 nëntor. Përveç lajmeve për…
Shumë lojëra të mëdha nga Sony vijnë në PC
Nëse je një lojtar PC që shikon njoftimet e lojërave të Sony State of Play, je me fat. Jashtë ofertave PSVR, pothuajse gjithçka që shfaqet duke përfshirë serinë ekskluzive të Sony PlayStation Spider-Man, po vjen në PC. Kemi gjithashtu një…
PlayStation Studio po planifikon një blerje të madhe
Blerja e re e përfolur e PlayStation është me sa duket diçka e madhe. Midis burimeve të besueshme si Jeff Grubb dhe Greg Miller, ne kemi dëgjuar prej disa javësh që Sony po përgatitet të shpallë një blerje të re.…