Tag: smartphone

Konfirmohet data e lançimit të Google Pixel 6
Pas disa thashethemeve dhe spekulimeve, Google më në fund ka konfirmuar datën e lançimit të telefonit të ardhshëm të Google. Më 19 tetor 2021, më në fund do të dimë gjithçka për Pixel 6 dhe Pixel 6 Pro. Data, natyrisht,…
Adoleshentët janë më të vetmuar se një dekadë më parë për shkak të telefonave
Vetmia që shoqëron adoleshentëve në të gjithë globin është rritur që prej një dekade më parë dhe mund të jetë e lidhur me përdorimin e smartphone, zbulon një studim i ri. Në 36 nga 37 vende, ndjenjat e vetmisë në…
Google zbulon telefonin e ri Pixel 5 dhe çmimin e tij
Google zyrtarisht zbulon smartphone Pixel 5, duke njoftuar datën dhe çmimin e lëshimit të tij, si dhe disa detaje befasuese Pasi u dha lajmi muajin e kaluar se Google po ndërpresë Pixel 4, smartphon-i i saj kryesor nga viti i…
Smartphone-t Samsung Galaxy të lëvduar si më të mirët e vitit
Në një përmbledhje të vitit që lamë pas, mund të thuhet padyshim se 2019 ishte viti i gjigandit të telekomunikacionit, Samsung Electronics. Smartphone-t Galaxy u lavdëruan si pajisjet më të mira të vitit nga mediat dhe agjensi të ndryshme të…
Leak: iPhone 11 Max do të vijë me Apple Pen
Kjo do të sillte një kthesë të madhe për iPhone Gjatë javëve të fundit, leaks për iPhone 11 ndaluan, gjithsesi përpara se kjo pauzë të ndodhte, thashethemet qarkullonin se Apple do të prezantonte një kamerë triple rear në smartphone-at e…
Razer is developing a smartphone for Gamers
Ever since Razer acquired Nextbit Systems (a mobile phone manufacturer) in January, there were rumors that they might be preparing their first smartphone together. The manufacturing will cost between 3 and 5 billion dollars according to Bloomberg. We don’t have…