Tag: sledgehammer games

Sledgehammer premton rregullime thelbësore përpara lançimit të Vanguard
Beta e Call of Duty: Vanguard ka përfunduar dhe ka mbetur edhe pak më shumë se një muaj deri në fillimin e lojës më 5 nëntor. Zhvilluesi i Vanguard, Sledgehammer Games, ofroi një postim në blog pasi kishte përfunduar beta,…
Loja e re e Call of Duty do të njoftohet javën e ardhshme
Sezoni i festave të vitit 2021 po afrohet, dhe megjithatë, ne ende kemi akoma shumë pak detaje zyrtare mbi titullin kryesor të Call of Duty të këtij viti. Ne e dimë që Sledgehammer Games është përgjegjës për lojën, që thuhet…
Sledgehammer Games është duke bërë një tjetër Call of Duty
Pas disa muajsh zërash, Activision konfirmoi sot në raportin e saj tremujor të fitimeve se një tjetër Call of Duty po zhvillohet nga Sledgehammer Games. Përveç ofrimit të mbështetjes për Black Ops – Cold War, projekti i fundit i madh…
Call Of Duty: Guerrilla Warfare mendohet të vijë këtë vit nga Sledgehammer Games
Është e sigurtë që 2021 do të sjellë lançimin e një loje të re të Call of Duty, që do të marrë vendin e Black Ops Cold War. Më parë kemi dëgjuar se Sledgehammer Games, studioja pas Advanced Warfare dhe…
Studioja e Call Of Duty: WW2 tashmë po punon në dy lojëra të reja
Sledgehammer Games po rrit kapacitetet e zhvillimit ndërsa punon në dy lojëra njëherazi Sledgehammer Games, zhvilluesi i Call of Duty: WWII është duke u zgjeruar. COO i studios, Andy Wilson, konfirmoi në një intervistë të re se studioja po kërkon…