Faker nuk pranoi $10 milionë për t’u larguar nga Korea e Jugut
Mid laner-i mesa duket morri disa oferta të çmendura përpara nisjes së këtij sezoni I konsideruar nga shumica si lojtari më i mirë i League of Legends ndonjëherë, Faker është një prej ikonave të esports. Nuk është aspak surprizë që…
Ndeshja e parë e Worlds 2019 u ndoq nga 2 milionë shikues
Fitorja e SKT ndaj Fnatic për pak sa nuk theu rekorde Kuptohet që një ndeshje e madhe është luajtur kur shikueshmëria për pak sa nuk thyen rekordet histroike të të gjithë kampionatit. Ndeshja midis SK Telecom T1 dhe Fnatic kaloi…