Tag: Shonen Jump

Bleach do të rikthehet me një karakter të ri
Bleach ka qenë mënjanë për disa vite, por Tite Kubo nuk ka hequr dorë nga seriali i tij më i famshëm. Historia e mbinatyrshme u mbyll vite më parë pasi anime e saj përfundoi, dhe manga nuk ishte shumë prapa.…
Fortnite mund të sjellë anime në lojë
Fortnite ka marrë përsipër gjithçka, nga klasikët e filmave në ikonat e kulturës pop, dhe madje edhe sportet, por tani Epic po e drejton Battle Royale drejt diçkaje të re: bota e anime, dhe Demon Slayer, Dragonball Z dhe Naruto…
Zbulohet statusi i klanit Zenin në Jujutsu Kaisen
Jujutsu Kaisen është një nga serialet më të mëdha në Shonen Jump këto ditë, dhe anime e saj vetëm ja ka ngritur statusin. Sezoni i parë solli Yuji Itadori për tifozët e rinj në të gjithë botën, dhe ai nuk…
Bëhet viral peticioni kundër Shonen Jump
Rritet numri i mbështetësve të peticionit online për të ndaluar promovimin e dhunës seksuale në revistën Shonen Jump Të gjithë lexuesit e manga kanë preferencat e tyre të cilat mund të shkojnë nga Bleach deri tek titujt si Kaguya-sama: Love…