Versioni kinez i PUBG Mobile, Game for Peace, do të ketë turnament esporti këtë muaj
Peacekeeper Elite Global Invitational do të mbahet në Shanghai. Game for Peace, versioni kinez i lojës PUBG Mobile do të ketë turnamentin e parë të esports në 31 gusht. Tencent hoqi nga tregu PUBG Mobile dhe e zëvendësoi me Game…
Prize pool-i i Dota 2 The International ja kalon Fortnite me mbi $30M
Është ky prize pool-i më i madh në histori dhe vazhdon të jetë në rritje. Skuadrat që po konkurojnë në The International 2019 do të jenë duke luajtur për çmimin më të madh të parë ndonjëherë në historinë e esports.…