Bungie synon të lançojë një lojë jo Destiny para 2025
Studioja ka plane të mëdha për të ardhmen. Për momentin Bungie i është zhytur punës me Destiny 2, por planet për të ardhmen nuk mungojnë. CEO Pete Parsosns u shpreh se lançimi i Shadowkeep dhe New Light është një mundësi…
Bungie zbulon detajet e para mbi lëvizjet Finisher në Destiny 2
Bungie vjen me ndryshime të tjera për lojën me expansion-in Shadowkeep Pak kohë më parë, Bungie u largua nga Activision dhe morri kontroll të plotë mbi Destiny 2. Ky lajm pati plot pasoja, sidomos për Activision. Arsyeja për këtë ndarje…
Destiny 2 tregon pamjet e reja të Hënës në trailerin e ri
Bungie ka publikuar një trailer të shkurtër në Guardian Con që na jep një pamje më të mirë të vendit ku do të vendoset expansion-i Shadowkeep i Destiny 2, pra në Hënë. Shadowkeep do i rikthejë lojtarët në Hënë (Moon),…