Tag: servera

Serverat më të mirë të GTA RP dhe si të bashkoheni
GTA RP ka bërë një rikthim në Twitch dhe shikuesit e saj duan gjithashtu që të përfshihen. Por kush është serveri më i mirë? Le t'i shohim së bashku në këtë artikull. Eclipse RP Servera të tjerë mund të mos…
Blizzard po rregullon serverat e WoW pas problemeve nga Shadowlands
Pas lançimit të expansion-it të fundit të World of Warcraft, lojtarët në disa prej serverat e lojës kanë patur probleme me queues për orë të tëra dhe kur më në fund ja dalin të futen në lojë, hasen me disconnections…
Zhvilluesit e Valorant konfirmojnë ardhjen e serverave të dedikuar për tournament-et
Në seritë më të fundit të Q&A të Riot Games, zhvilluesit e Valorant diskutuan të ardhmen e skenës së esports të lojës me më shumë detaje se kurrë. Pas kaosit që shoqëroi patch 1.1, si edhe diskutimit rreth impaktit në…
CoD: Modern Warfare do të ketë servera të dedikuar në çdo platformë
Është konfirmuar edhe crossplay për të gjitha platformat Fansat e Call of Duty mund të rrinë në paqe tashmë, pasi Call of Duty: Modern Warfare do të ketë servera të dedikuar dhe do ta mbështesë crossplay-in që në lançim. Infinity…