Tag: sensor tower

Honor of Kings bëhet loja e parë mobile që kap 10 bilion dollarë
MOBA Honor of Kings i Tencent ka arritur mbi 10 miliardë dollarë nga shpenzimet e lojtarëve që nga fillimi i tij në 2015, duke u bërë loja e parë mobile që e ka bërë këtë. Sipas një raporti nga Sensor…
Genshin Impact gjeneron më shumë se 2 miliardë $ në mobile
Nuk mund ta mohojmë që Genshin Impact është një ndër lojërat më të suksesshme që kemi patur së fundmi dhe së fundmi kjo lojë ka arritur një rekord të ri. Gjatë përvjetorit të parë të Genshin Impact, është zbuluar se…
Sa lojtarë ka Call of Duty: Mobile?
Call of Duty: Mobile është ngjitur shpejt në krye të renditjeve për Android dhe iOS. Që nga loja e nisur në vitin 2019, CoD: Mobile është shkarkuar shumë herë. Vetëm në gusht 2021, loja u shkarkua mbi dy milionë herë…
PUBG Mobile fiton 1,1 miliard dollarë të ardhura
Sensor Tower vlerëson se PUBG Mobile ka gjeneruar më shumë se 1.1 miliard dollarë të ardhura që nga tetori 2020. Për sa i përket të ardhurave bruto (1.1 miliard dollarë që në Tetor), spin-off i suksesshëm i Battle Royale-it popullor…
Signal fillon të shkarkohet më shumë, pasi Whatsapp do të ndajë të dhënat tuaja me Facebook
Rivalët e WhatsApp morën një boost masiv pasi aplikacioni i mesazheve njoftoi javën e kaluar se do t'i bënte përdoruesit të ndanin disa të dhëna personale me kompaninë e saj mëmë, Facebook. WhatsApp u tha përdoruesve më 6 janar se…
Genshin Impact sjell $100 milion fitime në vetëm dy javë
Loja free-to-play, Genshin Impact ka fituar mbi 100 milion dollarë në më pak se dy javë që kur u lançua në fund të Shtatorit. Sipas analistit të vjetër të Niko Partners, Daniel Ahmad, loja mendohet të jetë "fillimi më i…
PUBG Mobile është loja mobile me më shumë fitime për Korrik 2020
PUBG Mobile ka kapërcyer Honor of Kings për t'u bërë loja me më shumë fitime në mbarë botën në korrik 2020. Me një rritje mbi 10.8% nga korriku 2019, të ardhurat e përgjithshme të lojës arritën 208.8 milion dollarë muajin…
Call of Duty: Mobile arrin 250 milionë shkarkime në nëntë muaj
Mbi 250 milionë lojtarë e kanë shkarkuar lojën Sipas një raporti nga Sensor Tower, Call of Duty: Mobile është shkarkuar 250 milionë herë që prej lançimit në tetor të vitit të kaluar. Loja është më popullore në SHBA me 45…