fbpx
File-et e lojës Sekiro duket të tregojnë lojën e ardhshme të George R.R. Martin me From Software
Thashethemet e kanë që autori i A Song of Ice and Fire, novela në të cilën është bazuar seriali legjendar Game of Thrones, është në punim për një lojë me From Software dhe Hidetaka Miyazaki, krijuesin e Dark Souls. Tani…
Sekiro: Shadows Die Twice është lançimi më i madh i From Software
Mbi 2 milion kopje të shitura Sekiro: Shadows Die Twice është një nga lojërat më të përfolura kohët e fundit. Në fakt loja është rrethuar nga një kontraditë rreth vështirësisë së të luajturit të saj, por duket se ky fakt…
Një YouTuber realisht krijoi dhe testoi mburojën e Sekiros me zjarr dhe fishekzjarre
Mos e provoni këtë në shtëpi! Një inxhinier në YouTube ka krijuar një version real të mburojës së Sekiros të njohur me emrin Iron Umbrella dhe në një farë mënyre ia doli të mos verbohet në testim e sipër. Furze…
Sekiro Shadows Die Twice kryeson listat në Mbretërinë e bashkuar
Sekiro: Shadows Die Twice deri më tani duket se po jeton momente suksesi të cilat krijuesi i saj Hidetaka Miyazaki ndoshta nuk do ja kishte marrë mendja se do të vinin ndonjëherë. Rezultatet janë të mira, numrat e lojtarëve në…
Sekiro: Shadow Die Twice arrin një numër rekord lojtarësh
Eksperianca e luftës që Sekiro: Shadow Die Twice na ka kapur të gjithëve papërgatitur- sipas statistikave më shumë se 1200,000 lojtarë po e lujnë, fakt i cilli e bën këtë lojë të katërtën në Steam. Kjo është një nisje monumentale,…
Krijuesi i Dark Souls dëshiron të krijojë një battle royale
Duket se zhvilluesi nuk është kundra diçkaje të re Lojërat battle royale janë kthyer tanimë në zhanrin më popullor e shumë e shumë zhvillues po tentojnë të krijojnë lojërat e tyre për t'u bërë sado pak pjesë e saj. Studio…
Zbulohet një tjetër boss në Sekiro: Shadows Die Twice
Lançimi i Skeiro: Shadows Die Twice është një muaj larg dhe siç mund të pritet, From Software po fillon ta bëjë lojën gjithmonë e më intriguese për publikun. Ndaj, pas disa ditësh pa ndonjë lajm, kompania publikoi një trailer të…
Apex Legends mblodhi mbi 2.5 milion përdorues në 24 orët e para – GameON Weekly
Në këtë edicion të GameON Weekly flasim për: 5. Shikoni trailerin e ri për Sekiro: Shadows Die Twice 4. The Sims 4 është bërë një sukses miliarda dollarësh për EA 3. Resident Evil 2 dhe Kingdom Hearts III kryesojnë listat…
Hidhini një sy System Requirements të Sekiro: Shadows Die Twice
Mbeten vetëm gjashtë javë deri në lançimin zyrtar e Sekiro: Shadows Die Twice. Activision dhe krijuesi i lojës FromSoftware kanë publikuar një listë me kërkesat minimale dhe të rekomanduara për PC-të tuaj. Keni më shumë se një muaj kohë për të…
Shikoni trailerin e ri për Sekiro: Shadows Die Twice
Si edhe me rastet e mëparëshme ky ad i ri për Sekiro: Shadiws Die Twice është i errët, gjakatar dhe praktikisht mbart çdo element që mund të presësh nga një lojë e FromSoftware. Personazhi ynë tregohet i mundur dhe i gjunjëzuar…